Google Stadia duyuruldu

Google tarafından Duyurulan stadia ile Google oyun dünyasına dev bir adım attı. Daha önce playstation now uygulaması ile Xbox’da Project Xcloud bu sistemi duyurmuş ama oyuncular tarafından pek tutulmamıştı.

Nedir Bu Google Stadia?

En sevdiğiniz oyuna işyerinizden çıkmadan bilgisayarınızdan oynamaya başladığınızı, mesai saati bittikten sonra eve giderken yolda cep telefonunuzdan oyununuza kaldığınız yerden devam ettiğinizi, eve gidincede televizyonda büyük ekrandan kaldığınız yerden oyuna devam ettiğinizi düşünün. Hatta twich’te izlediğiniz bir oyunun o anına dahil olarak oradan oyuna devam edebildiğinizi düşünün. Bunlar için çok iyi konfigürasyonlar pahalı ekran kartları veya konsollar değil sadece hızlı bir internet altyapısı gerektiğini hayal edin. İşte google stadia tam olarak böyle bir şey.

Playstation deyince Sony, Xbox deyince Microsoft aklımıza geliyor ama Google oyun dünyasına Google play ile platform sunsada oyun deyince kimsenin aklına google gelmiyordu, bunu kırmak isteyen Google bir bulut çözümüyle oyuncular içinde vazgeçilmez olmak istiyor. Tam olarak ne zaman nerede kullanılacağı açıklanmayan Google stadia şimdilik sadece 2019 yılı içinde kullanıma sunulacağı biliniyor. Çok büyük bir ihtimalle de öncelikle Amerika, Kanada, Japonya gibi hızlı internetin olduğu ülkelerde ilk denemelerini yapacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya yazın