Telefonu Televizyona Aktarma

Cep telefonunuzu TV’ye aktarmanız için kablolu, koblosuz ve entegre çözümler olmak üzere üç farklı yöntem mevcuttur. Telefonunuzun ekranını televizyona aktarmak için ürün satın almadan önce yazımızı okumanızı uygun kabloyu öğrenerek gereksiz ürün satın alarak zaman kaybetmemenizi tavsiye ederiz.

Telefonu Kablo ile Televizyona Aktarma Çözümleri

Kablolu çözüm için Android ve ios(Apple) olmak üzere iki farklı iki farklı seçenek var.
Eğer Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız Android cep telefonlarının bir çoğunda olduğu gibi micro usb veya Type-c bağlantınız vardır.
Micro usb girişli cep telefonunuzu tv’ye aktarmak için iki farklı kablo mevcut Mhl ve Super Slim. Cep telefonunuzun hangi standardı desteklediğini kabloların web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Apple ürünleri içinde çeşitli kablolu çözümler mevcut örnek olarak aşağıdaki videoda apple için üretilen bir kablolu çözümü izleyebilirsiniz.

Video yakında gelecek..

Telefonu Kablosuz Olarak Televizyona Aktarma Çözümleri

Eğer televizyonunuzda miracast veya dlna gibi bir kablosuz görüntü aktarma teknolojisi varsa Android 4.2 ve üstü cep telefonlarındaki ayarlar menüsünde yayınla ekranında hiç bir ek donanım almadan cep telefonunuzun ekranını televizyona yansıtabilirsiniz. Eğer televizyonunuzda kablosuz görüntü özelliği yoksa cromcast veya miracast satın alarak televizyonunuza kablosuz özelliği ekleyebilirsiniz.

Tabiki hangi kablosuz çözüm olursa olsun telefonunuzda ki kadar ekranın akıcı olmasını beklemeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya yazın