Arena Bilgisayar Bayi Satışına Son Verdi

Bilgisayar ve elektronik sektörünün en büyüklerinden olan Arena Bilgisayar geçen hafta aldığı karar ile Türkiye’de ki bayilerinden alıp iç piyasaya sattığı b2b hizmetine son vereceğini sadece kendi ithal ettiği ürünlerin satışını yapacağını duyurdu.

Arena bilgisayar üzerinden anadoluda ki ve Türkiye’nin dört bir yanındaki bayilere ürün satabilen ithalatçı firmalar çok büyük bir dağıtım ağını kaybetmiş oldu. Arena bilgisayar aldığı bu karar sonrası stoklarındaki ithalatçı firmalara ait ürünlerini iade etmeye başladı. İthatçılar için ne denli önemli bir haber olduğu Segment Bilgisayar’ın durumundan anlaşılabilir. Segment Bilgisayar Arena bilgisayardaki iadelerini almak için Arena bilgisayar deposuna 5 adet boş tır gönderdi ve iadelerini aldı. Dağıtımının çoğunu Arena üzerinden yapan firmaların bu karar sonrası nasıl davranacağı bilinmiyor.

Hatırlandığı gibi daha önce Türkiye’nin en büyük bilgisayar dağıtım ağlarından biri olan Penta Bilgisayar böyle bir karar almış sadece kendi ithal ettiği kendisine ait markaları satmaya başlamıştı.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here