Çok Kişiyle Aynı Anda Video Sohbet

Bu yazımızda grup video görüşme, yani çoklu videolu sohbet yapabileceğiniz uygulamaların hangisiyle kaç kişiyle aynı anda görüşülebilir bilgi vereceğiz.

Whatsapp Grup Video Sohbet

Whatsapp ile aynı anda en fazla 4 kişiyle çoklu video sohbet yapılabilir. Yani aynı anda 4 kişiyle birden video konferans yapabilirsiniz. Siz Dahil 4 kişi olduğunu belirtelim yani birisiyle görüntülü olarak konuşurken iki kişiyi daha görüşmenize ekleyebilirsiniz.
Bunun için whatsapp ile bir kişiyle görüntülü görüşme yaparken sağ üt köşede ki + simgesine tıklayarak görüşmenize başkalarını eklemeniz yeterlidir.

Facebook Messenger Grup Video sohbet

Facebook Messenger çoklu görüntülü görüşme için en çok kullanıcı eklemenize izin veren uygulamalardan biri ama bir can sıkıcı bir farkla. Facebook Messenger ile aynı anda 50 kişi ile görüntülü görüşme yapailiyorsunuz fakat bunların sadece 6 kişisi video olarak görünebiliyor diğer 44 kişi sadece gruba dahil olup o altı kişiyi izleyebiliyor.

Google Duo Grup Video Sohbet

Bir Google uygulaması olan Duo ile de sesli veya görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Google Duo’nun diğer rakiplerinden en belirgin farkı sade kolay kullanımı olan arayüzü ve yüksek görüntülü görüşme kalitesi. Bunun dışında arama yaparken henüz karşı taraf çağrınızı kabul etmeden görüntünüzü karşı tarafa gösterme gibi başaka kullanışlı özelliklerede sahip.
Google Duo ile aynı anda 8 kişiye kadar görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Zoom Grup Video Sohbet

Genelde özel okul ve eğitim kurumlarının kullandığı zoom ise son zamanların çoklu görüntülü görüşme konusunda popüler uygulamalarından biri. Zoom ile görüntülü görüşme yapabileceğiniz gibi ayrıca, dosya gönderme yazı ile görüşme grupta beklemeye alma(sınıftan atma), beyaz tahta, bilgisayarınızın ekranını görüşmeye dahil veya sadece bir uygulamayı ekrana yansıtma gibi uzaktan eğitimde sık kullanılan bir çok özelliği de kullanabilirsiniz. Ücretsiz ve Pro olmak üzere iki versiyonu bulunan zoom uygulamasının ücretsiz versiyonu ile aynı anda 100 kişiye kadar 40 dakika. ücretli sürümde ise 1000 kişiye kadar sınırsız görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Ücretsiz sürümde geçerli olan 100 kişi ile aynı anda görüntülü görüşme bütün dünyanın yaşadığı corona krizi nedeniyle zoom firmasının destek amaçlı yaptığı bir yenilik olduğunu da hatırlatalım.

Zoom Nasıl kullanılır ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Skype Grup Video Sohbet

Skype ile yazılı ve görüntülü görüşebileceğiniz gibi ayrıca kredi satın alarak normal telefon numaralarını da arayabilirsiniz. Skype ile aynı anda 50 kişi ile görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol