Doğum Parası Nasıl Alınır

Diğer siteler gibi hiç uzatmadan direk, en açıklayıcı şekilde yeni çocuğunuz olduğunda devletten nasıl, ne kadar ve nereden doğum parası alabilirsiniz. bunu anlatacağız.

2019 Doğum parası ne kadar ödeniyor?

  1. Çocuk için 300 tl
  2. Çocuk için 400 tl
  3. Çocuk için 600 tl

Doğum parası için nereye başvurmalıyım?

Doğum yardımı parası için kaymakamlıklara veya sosyal hizmetler merkezine başvurmanız gerekiyor. Örneğin İstanbul Ümraniye deyseniz Namık Kemal kültür merkezi 2. katta ki sosyal hizmetler bölümüne başvurabilirsiniz.

Doğum ücreti için hangi belgeler gerekiyor?

İnternet’te bununla ilgili birbirinin kopyası binlerce yazı var. Hiç biri doğru değil. (Doğum yaptıktan sonra doğum parası alabilmek için ne gerekiyor) diye soruyorsanız cevabı sadece çocuğun kimliği ve sizin kimliğiniz. Bu kadar, birde telefon numarası istiyorlar. Hiç bir evrağı doldurmanız gerekmiyor. Boşuna internet’ten dilekçe örneği aramakla zaman harcamayın

Doğum parası nasıl ödeniyor?

Doğum parası için talepte bulunduktan sonra 1 hafta veya 10 gün içerisinde Doğum yapan annenin adına ptt’ye yatırılacaktır.
Sosyal hizmetlere ki doğum yardımı talebinde bulunduktan sonra doğum yapan anne Aşağıdaki linke tıklayarak e-devlet üzerinden doğum yardımı talebinin durumunu takip edebilir.

Doğum yardımı sorgula

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler