Google Fotoğraflar kapatılıyor mu?

Gerek internetten gerekse çevremdeki kişilerden bu şekilde çok sayıda soru aldım “google+ kapatılıyor peki google’da ki fotoğraflarım ne olacak” Bu soruyo sormalarının sebebi google yaptığı açıklamada geçen şu bölüm.

2 Nisan’da Google+ hesabınız ve oluşturduğunuz tüm Google+ sayfaları kullanıma kapatılacak ve ilgili içerikler tüketici Google+ hesaplarından silinmeye başlayacak. Google+ Albüm Arşivinizdeki fotoğraflar ve videoların yanı sıra Google+ sayfalarınız da silinecek. Nisan ayından önce yapmak kaydıyla, içeriğinizi indirip kaydedebilirsiniz. Google Fotoğraflar’da yedeklenen fotoğraf ve videolarınızın silinmeyeceğini hatırlatmak isteriz.

Panik yapmayın yukarıda ki açıklamada google plus’ta ki fotoğraflarınızın silineceğini söylüyor. Google + ve google fotoğraflar iki farklı uygulama, iki farklı ürün, yani google+ kapanması google fotoğrafları etkilemeyecek. Sadece google+ yüklediğiniz fotoğraflarınız kaldırılacak. Eğer google+ fotoğraf paylaştıysanız bu fotoğraf google+ klasörü olarak kaydoluyor, googleda bu google+ fotoğraflarının silineceğini söylüyor.

Peki neden Google+ kapatıldı

Google+ facebook ile rekabet etmek için google tarafından çıkarılan bir üründü. Fakat bir türlü istediği sonucu alamadı. Sonunda da sosyal medya konusunda facebook ve instagram ile rekabet edemeyeceğini anlayan google google+ kaldırma kararı aldı. Tabi ki son zamanlarda ortaya çıkan google+ kaynakla bir güvnelik açığı sebebiyle kullanıcı verilerinin çalınması da işin tuzu biberi oldu ve google daha fazla google+ ile uğraşmak istemeyerek kapatma kararı aldı. Google fotoğraflarda ise durum farklı, şuanda fotoğraf konusunda lider durumda yani başarılı bir uygulama. Hatırlanacağı üzere yıllar önce google video vardı, oda tutmamış ve google tarafından kapatılmıştı, video konusunda youtube dışında videolar servisiyle başarılı olamayan google fotoğraf konusunda oldukça başarılı

Kısacası google+ kapatılıyor, eğer google+ kullanmıyorsanız silinecek hiç bir fotoğraflarınız da yoktur demektir. Google fotoğraflar aynı şekilde kullanılmaya devam edecek

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler