Notebook Menteşe Yuvası Onarımı

Notebook menteşelerinin dış ortamdaki toz kir veya menteşenin aşırı sert, plastik kapak(cover) yumuşak plastik olması nedeniyle zamanla kırılabilirler. Böyle bir durumda 404 veya japon yapıştırıcısı gibi çözümler kesin çözüm olmaz. karbonat japon yapıştırıcı gibi çözümlerde esnekliği olmadığı için en ufak bir zorlamada çıkacaktır ve hatta yapacağınız denemelerin her biri yüzeyi daha kötü hale getireceği için hem zaman hemde para kaybetmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Notebook arka kapak yuvaları gibi dayanıklılık ve esnekliğin gerektiği durumlarda kullanılması gereken yapıştırıcı sun-fix isimli alman malı dolgu macunu kıvamındaki yapıştırıcıyı kullanabilirsiniz. Bu ürün sarı ve mavi iki madde halinde bir pakette satılır. kullanacağınız kadar miktarını birbirine karıştırılarak yeşil renk bir harç elde edilir. 3 saat kuruma süresi olan sun-fix’in en sağlam sonucu vermesi için ise 24 saat bekletilmesi tavsiye edilir.

Sıvı kaynak veya soğuk kaynak olarak ta geçen Sun-Fix esneklik sağlamlık ve dolgunun gerektiği her alanda kullanabilirsiniz. Örnek olarak sıhhi tesisattan kırık bilgisayar kapaklarına, araç onarımında motor onarımına, radyatör tamirinden kadar bir çok alanda en iyi sonucu veren Sun-Fix’in standart yapıştırıcıların sonuç vermediği bir çok yüzeyde sun-fix’i kullanarak 15-20 tl lik bir maliyetle yeni ürün veya yedek parça satın almadan kalıcı onarım yapabilirsiniz.

Sun fix nasıl uygulanır örnek videodan izleyebilirsiniz.

Aşağıdaki örnek uygulamadan Sun-Fix ile bir parçası kırılmış motor parçasının dolgulama tekniği ile nasıl orjinal haline geri getirildiğini görebilirsiniz.

Sun-Fix ile Radyatör Tamiri

Aşağıdaki ise sunfix ile radyatör tamiri yapılırken çekilmiş bir video var.

Sun-Fix ile Notebook Menteşe Tamiri

aşağıda ise yazımızın başlığında olduğu gibi bilgisayarının menteşe bağlantı yuvası kırılan bir kullanıcı sun fix ile bilgisayarının menteşe bağlantı yuvalarının onarımını yapıyor.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler