Tablet açılış şifresini sıfırlama

Tabletimin Açılışına koyduğum şifreyi hatırlamıyorum ne yapabilirim?

Tabletlerimiz bilgimiz haricinde karıştırılmasın gizli ve özel bilgilerimiz başkalarının eline geçmesin diye Android tabletlerimizin açılışında şifre oluşturduk ve bu şifreyi unuttuk. Tabletimizin şifresini açmak için ne yapmamız gerekiyor. Bu yazımızda Şifresi unutlan tabletler için ne yapılabileceğini anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle Sakin bir kafa ile şifreyi bulmaya çalışın. yaptığınız her 5 denemeden sonra güvenlik nedeniyle bir süre beklemeniz gerekecektir. Eğer tabletiniz de tanımlı bir google hesabı varsa 15-20 denemeden sonra tabletimiz fazlaa sayıda hatalı şifre denemesi nedeniyle google hesabınızı ve şifrenizi girmenizi isteyecektir. Fakat tabletiniz açılmadığı için internete bağlanamayacak ve google hesabınıza giriş yapmanız mümkün olmayacaktır.

Peki şifresini unuttuğumuz tabletimiz için ne yapabiliriz?

    1. Öncelikle tabletinizi fabrika ayarlarına geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Tabletinizi fabrika ayarlarına geri yüklemek için tabletiniz kapalıyken ses açma(veya ses kısma) tuşuna basarak aynı anda açma kapama tuşuna basın, recovery(kurtarma) ekranına gelin ve kurtarma ekranında ses tuşlarını kullanarak wipe data factory reset seçeneğini seçerek bir sonraki ekranda all user data seçeneğini seçin ve tabletinizi fabrika ayarlarına geri yükleyin. Tabletiniz kapatıp açtığınızda ilk satın aldığınız gün ki gibi açılacaktır. Tabletinizin recovery özelliği yoksa recovery(kurtarma) özelliğini kullanmanız mümkün değildir.
    2. Tabletinizin içinde bir işletim sistemi olan android sürümü yüklüdür. Bu yazılımı tabletin ithalatçı veya üreticisinin sitesinden indirmemiz ve indirme sayfasında bildirilen yönergelere göre genelde sd kart ile veya bilgisayardan usb kablosu ile yüklememiz gerekecektir. Tabletinizin yazılımını bulmadıysanız tablet markanızı google arama motoruna yazarak ithalatçı sitesini tespit edebilirsiniz. ithalatçı tespit ettikten sonra ithalatçı firmaya telefon açarak yazılım talebinde bulunabilirsiniz.
    3. Bu iki yöntemde işe yaramadıysa tabletinizi yetkili servisine göndererek ufak bir ücret karşılığında yazılımın yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Bazı servisler garanti süresi içindeki tabletlerden yazılım yükleme için ücret talep etmemektedir.
    4. Tabletinizin recovery si yok, yazılımını bulamadınız, servisini de bulamadınız ve tabletinizde hala şifre ne yapabilirsiniz. Tabletinizi sizden daha bilgili herhangi bir cep telefonu veya notebook tamiri yapan servise bırakarak. yazılım yükleme talebinde bulunabilirsiniz.

5 YORUMLAR

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler