Toner Kartuş Uyumlu Değil Hatası

Genelde Samsung marka yazıcılarda karşılaştığımız bir sorun printerınız da kullandığınız tonerin hata vermesi. 2021 mart ayında Samsung’un yayınladığı bir güncelleme ile bir çok yazıcıda toner sorunları yaşanmaya başlandı. Daha önce sorunsuz çalışan tonerler (toner kartuş uyumlu değil) gibi bir hata ile karşılaştı. Hatta bu güncellemeden sonra çalışan tonerler yazıcı kapanıp açıldıktan sonra çalışmamaya uyumsuz toner gibi görünmeye başladı. Böyle bir durumda yazıcınızın eski yazılımının geri yüklenmesi gerekir. Ama bu güncelleme sizin samsun internet sitesinden indirip yükleyebileceğiniz bir güncelleme değildir, ancak kartuş dolumu ve printer tamiri yapan servisler tarafından yüklenebilecek bir yazılım. Tabi ki bu işlem içinde sizden belli bir ücret istenecektir. Yazıcınızın sürümünü düşürmek istemiyorsanız veya daha hesaplı bir çözüm arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Öncelikle böyle bir durumda orjinal toner alıp sorunsuz kullanabilirsiniz, bizde her zaman orjinal toner kullanmanızı tavsiye ediyoruz, ama orjinal tonerlerin fiyatını normal bir ev kullanıcısı ve orta seviye bir iş yeri için yüksek gelebilir. Böyle bir durumda mecburen 2021 senesi için 80-100 tl civarında bir fiyat ile satılan dolum toner diğer adıyla muadil toner kullanabilirsiniz peki nasıl yapacaksınız?

Samsung Yazıcılarda Toner Uyum Sorunu

Samsung yazıcılarda toner değiştirdikten sonra karşılaştığımız (toner kartuş uyumlu değil) hatası yazıcınızda kullandığınız tonerin orjinal bir toner değil muadil toner olmasından kaynaklanır. Uzun süre muadil tonerleri sorunsuz kullanmış olsanız da eğer yazıcınız ethernet kablosu ile internete bağlı ise sizin bilginiz dışında internetten yapacağı bir güncelleme ile muadil tonerler çalışmaya reddedebilir. Eğer hiç bir sebep yokken biranda yazıcınız toner kartuş uyumlu değil diye hata vermeye başladıysa yapmanız gereken tonerinizi uyumlu chip ile değiştirilmiş bir toner ile değiştirmek. Eğer elinizde birden fazla toner var ve bunların hiç biri çalışmıyorsa tonerleri aldığınız firma ile görüşüp elinizde ki tonerleri uyumlu chipli tonerler ile değiştirilmesini tercih edebilirsiniz. Böyle bir durumda Tonerleri aldığınız firma o uyumsuz tonerleri sizden isteyecek yerine size uyumlu olanları gönderecektir. Eğer bunu yapmıyorsa muadil tonerleri satın aldığınız firma, toner siparişleriniz için güvenilir başka bir firma bakmaya başlayabilirsiniz.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here