Tüketici her zaman haklıdır mı acaba?

Teknik servisler, Elektronik cihazlarımız bozulduğunda bütün hıncımızı çıkarttığımız günah keçileri.

Hangimiz yapmadınız ki elinizden düşürdüğünüz cep telefonunuz çalışmadığında servise gönderip “kendi kendine kapandı bir daha açılmadı garantisi de devam ediyor, değişim veya iade istiyorum” bunu bir çoğunuz yapmıştır. Hatta yaptıktan sonra amacınıza ulaşmışsanız etrafına böbürlene böbürlene anlatmışsınızdır. aynen şu şekilde “telefonu yere düşürdüm, bozdum. Gönderdim servise önce garanti dışı dediler. Bağırıp çağırdım pislik yaptım garantiden yenisiyle değiştirdiler bide müdürleri aradı özür diledi”
 
çok alçakça değil mi? Gönderene hak mı bu, adaletmi senin bu yaptığın diye sorsanız, “ürün zaten dandik  beş para etmez” der. Bide kesin elinde kalmıştır, aldığına pişmandır. Yani bütün suç teknik servisin, ürünün yada çinindir. çin malı dandik çünkü mal. o ürün haricinde evindeki diğer bütün ürünler ya alman ya amerikan malı sadece sizin ürününüz çin malı dandik!

Analatamazsınız sorunun kullanımdan kaynaklandığını, çünkü müşteri Şöyle der “ben gerizekalımıyım yani bilmiyormuyum kullanmayı” zaten o da kesin teknik servistir. çünkü evinde tornavida seti pensesi vardır. Sakın ona işi bilmiyor muammelesi yapmayı çalışmayın. Çünkü müşteri işin nirvanasındadır, ama kimsenin bundan haberi yoktur.

bide şikayetçiler var. O derece pisikopatlaşmıştır ki bunlar sorunsuz kullandıkları elektronik cihazlar kendilerini rahatsız eder. Sıkıntı çıkartmak için zorlarlar ürünü. Hiç bir sıkıntı çıkarmazsa bile arıza uydururlar ve tehdit ederler “sizi tüketici haklarına şikayet edeceğim” “sizi sanayi bakanlığına şikayet edeceğim” “sizi cumhurbaşkanlığına şikayet edeceğim” ve en son aşamada “sizi insan hakları mahkemesine şikayet edeceğim” diyebilirler. Serviste cevap olarak “tabi ki efendim haklarınızı kullanabilirsiniz” der. Çünkü müşteri bir kere sorun yaşamıştır, servisin ise işi odur. Sorun üründenmi müşteridenmi çok iyi bilir yetkili servisler. servisin bu cevabı daha sonra şu şekilde karşısına gelir. “Servise sizi şikayet edeceğim dedim, nereye şikayet edersen et dedi” Çünkü müşteri her zaman haklıdır. teknik servis her zaman kötüdür. çünkü bu işten servisi anlamaz müşteri asıl profesyoneldir. neden bozuldu, neden arıza yaptı müşteri çok iyi biliyordur. Servis ise tek işi kendisini kandırmak olan dolandırıcıdır.

akşamları ana haber bültenlerindeki saçmalıkları izleyip gaza gelen insanlarımız “bende bilinçli tüketiciyim kimseye hakkımı yedirmem” nidalarıyla tek işi sizin bozduklarınızı yapmak olan servislerin alın terleriyle kazandıkları paraları çatır çatır yerler. işte böyledir Türkiye’de tüketici.

Birde bunların muhteşem tüketici kanunları var, oda artık bir sonraki yazıda…

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler