Twitter Ment Nedir?

333e3e gf h gfhgfhb

Twitter kullanırken zaman zaman takip ettiklerinizin ment isteklerini görebilirsiniz. Eğer twitter yeni başladıysanız ment terimi size yabancı gelebilir, zaten yabancıda bir kelime olan ment ingilizce mention dan geliyor Türkçesi yani bahsetmek anlamına geliyor. Eğer birisi attığı tweet’e ment yazdıysa bu kendisinden bahsedilmesini istiyor anlamına gelir. Genelde hesabı uyarı alan kişiler etkileşim almak için ment isteyebilirler. Ment atmak için bir tweet atarken yazdıklarınızın arasına (@teknominal gibi) yazarsanız teknominal twitter kullanıcısını menşınlamış veya meşınlamış olursunuz.

Ment atarken Bilmeniz gereken en önemli nokta @teknominal gibi ment’i başa koyarsanız yazdığınız sadece bahsettiğiniz kişiye gider takipçilerinizin ana sayfasına düşmez, sadece hem sizi hem de ment attığınız kişiyi takip edenlerin ana sayfasına düşer.
Ama menti sona veya yazacaklarınızın ortasına eklerseniz sizi takip eden herkesin akışına düşer herkes görüp beğenebilir retweet yapabilir.

Ment en doğru kullanımı eğer özel olarak birisine yazıyorsanız ment’i en başa, kurumsal bir hesaba bilgi vermek şikayet etmek talepte bulunmak gibi talebinizi iletiyorsanız ment’i ortaya veya sona yazmalısınız.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz