Ağ kimliği bilgilerini girin hatası

Windows bilgisayarınızdan localde aynı ağda ki bir bilgisayarın paylaşılan dosyalarına erişmek için veya yazıcı paylaşımlarına erişmek için ip adresi yada ağ adı ile bağlanmak istediğinizde login kullanıcı adı şifreniz doğru olsa bile bazen yukarıdaki hatayı alabilirsiniz

Ağ kimlik bilgilerini girin
Belirtilen konuma bağlanmak için kimlik bilgilerinizi girin:

Bu kullanıcının parolasının süresi geçmiş.

windows login olamama sorunu olarak karşımıza çıkan veya windows şifremi kabul etmiyor şikayetlerine neden olan yukarıdaki hatanın çözümü için aşağıda anlatılan işlemi yapabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve parolanın doğru olduğuna kesin eminsiniz ama yinede parolayı kabul etmiyorsa yapmanız gereken bağlanmak istediğiniz hedef bilgisayarın parolasını yenilemektir. Parola yenilerken eski parolayı tekrar yenileyebilirsiniz. Bu parola yenileme işleminden sonra tekrar bağlanmak istediğinizde karşı tarafın windows kullanıcı adı ve parolasını girip tamam tıkladığınızda sorun yaşamadan login olacaksınız.

Peki Neden Windows Şifrenizi Kabul etmiyor?

Microsoft windows güvenlik için belirli aralıklar windows şifrenizi değiştirmenizi tavsiye eder, kullandığınız parolanın süresi dolduktan sonra parolanız hala değişmediyse uzaktan bağlanmak isteyenler bu güvenlik engeline takılarak paylaşımlarınıza erişemeyecektir.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler