*** Error: This Media Cannot Boot in Legacy Mode *** Hatası

Windows kurulumu yapmak için flash belleği bilgisayara taktınız ve bilgisayarı açtığınızda siyah bir ekranda aşağıda ki hata mesajı ile karşılaşırsanız bu hatanın çözümü olarak ne yapmanız gerekiyor aşağıda anlatılmıştır.

İlgili Windows kurulum hatası mesajı:

*** Error: This Media Cannot Boot in Legacy Mode ***
Please remove this media and press any key to reboot

Uefi destekleyen bir bilgisayarınız varsa, bios ayarlarını değiştirdiyseniz yanlışlıkla Uefi desteğini kapatmışta olabilirsiniz. Bios üzerinde değişiklikler yaptıktan sonra bu hatayı almaya başladıysanız, bios ayarlarınızı default değerlerine çevirdikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlattığınızda Uefi Windows kurulumu başlayacaktır.

Yukarıda ki hata mesajı bilgisayarınızın eski donanım özelliklerine sahip, yani uefi desteklemediğini göstermektedir. Eğer bios’ta herhangi bir değişiklik yapmadıysanız ve yukarıda ki hatayı alıyorsanız, yani eski bir bilgisayar sahipseniz, Windows kurulumu yapmak için yeniden Windows kurulum usb’si oluşturmanız gerekecektir.

Eski bilgisayarlar için Rufus ile Windows kurulum medyası oluşturma ayarları

En basit şekilde Rufus uygulaması ile oluşturacağınız Windows kurulumu usb’sini oluştururken, uygulama üzerinde ki disk bölüm düzeninde MBR seçin Hedef sistem bölümünden de BIOS seçin ve kurulumu başlatın.

MBR olarak kurulumunu yaptığınız Windows kurulum usb belleğiniz ile Uefi desteklemeyen bilgisayarınıza Windows kurulumu yapabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol