Bitcoin ile Sinema Bileti

Her geçen gün popülerliğini arttırdığı gibi yapılan olumsuz haberler ile düşmanlarını da arttıran kripto paraların dev şirketler tarafından kullanılacağı haberlerinin önüne geçilemiyor. Paypal, Starbucks, Mcdonalds gibi dev firmalardan sonra popüler dizi Walking Dead’in de yapımcısı olan, dünyanın en büyük sinema salonu zinciri sahibi AMC’de sinema bileti ödemelerinde Bitcoin, Bitcoin cash, Ethereum ve Litecoin ile sinema bilet alınabilmesi için çalışmalara başladıklarını açıkladı. AMC’nin ceo su Adam Eron sene sonuna kadar çalışmaların tamamlanacağını, AMC sinemalarında Bitcoin ile sinema bileti alınabileceğini duyurdu.

Ani düşüş ve yükselişleri nedeniyle geleneksel finans sektörü tarafından güvensiz bulunan kripto paraların geleceğin tek ödeme yöntemi olacağı her geçen gün daha gerçek bir senaryo olmaya başlıyor. Kripto paraların önlenemez yükselişi nedeniyle dev firmalar bir bir kripto para ile işlem yapacağını açıklıyor.

Bilindiği gibi Ukrayna’da kısa süre önce kripto para birimini tanımış, resmi ödeme aracı olmasa da finansal bir varlık olduğunu kabul etmiştir. Yine çok kısa bir süre önce Türkiye’nin de Tübitak ile birlikte yaptığı çalışmayla kendi kripto parasını geliştirdiği duyulmuştu.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler