Elon Musk Teslayı neden uzaya gönderdi

Bilindiği gibi Alon Musk dünyanın en güçlü roketi olan Falcon heavy ile uzaya bir Tesla roodster gönderdi, peki bunu neden yaptı. Elon Musk’ın Teslası neden uzayda dolaşıyor. Bu sorunun cevabını bir çok kişi soruyor, bizde kendi tahmin ve görüşlerimiz, daha önce bir çok defa deneme amacıyla uzaya beton blok göndermiş ve başarılı olmuştu. Fakat bu denemelerin hiç biri büyük bir etki yapmamıştı, yani herkes spacex’i konuşmadı. Dünyanın en büyük girişimcilerinden biri olan Elon Musk uzaya Arabasını göndererek şunları başarmış oldu.

  • Elon Musk yeni Teslası için dünyanın gelmiş geçmiş en pahalı reklamını yaptı
  • Elon Musk spacex için bütün insanların hatırlayacağı mükemmel bir gövde gösterisi yaptı.
  • Elon Musk Nasa gibi devlete bağlı olmamasına rağmen özel bir firma olarak hiç bir kuruluşun kurumun yapmadığını bir kez daha yaptı.
  • Elon Musk uzaya gönderdiği roketlerin başarı ile indirilebileceğini herkese göstermiş oldu
  • Elon Musk ilerde hayalini kurduğu Marsa koloni kurulması ve bunun taşımasını da kendisinin yapması fikrine sadece kendi değil bütün herkesi inandırdı.
  • Elon Musk’ı artık dünya üzerinde bilmeyen hiç kimse kalmadı.
  • Hayallerni bir bir gerçekleştiren Elon Musk Milyonlarca insanın sempatisini kazandı.

Kalkış maliyeti 90.000.000$ olan Falcon Heavy’nin 3 taşıyıcı roketten yan bölümdeki roketler olan side booster başarı ile eş zamanlı dünyana iniş yaptı, ana taşıyıcı roket okyanusa çakıldı Spacex %66 başarılı oldu. Ana roketin okayanustaki platforma inişi sırasında canlı yayın yapan Spacex yayını kesti ve izleyiciler program sunucularının yüzlerindeki endişeyi izledi. Fakat arka plandaki bir ekranda roketin platforma değil denize çakılışı görünüyordu. Normalde başarısızlıklarını açıklamaktan korkmayan ve kendisiyle dalga geçen “bir roket nasıl indirilmez” isimli videolar hazırlayan spacex  başarısızlıktan korkmayacağını hepimiz biliyoruz. Peki kalkıştan önce 3 te 2 şansımız diyen Elon Musk neden yayını kesti. Bunuda herhalde ilerleyen günlerde komik bir video olarak yine kendileri yayınlayacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler