Kaldırırken Hata Veren Programları Silme

Yüklediğiniz bir uygulama ile işiniz bittikten sonra kaldırmak istediğinizde “bu program kaldırılmaya çalışılırken bir hata oluştu” gibi bir uyarı alıp yazılımı kaldırma işlemi yarım kalıyorsa aşağıda anlatılan işlemleri deneyebilirsiniz.

Öncelikle kaldırmak istediğiniz uygulama güvenilir olmayan fazla bilinmeyen bir uygulama ise kasıtlı olarak kaldırılmasın diye böyle bir hata veriyor olabilir böyle bir durumda işiniz biraz daha zor ama kaldırmak istediğiniz uygulama güvenilir, kurumsal bir firmaya ait bir program ise işiniz daha kolay, çünkü büyük bir ihtimal gerçekten de bir hata oluşmuş ve bu yüzden uygulamayı kaldıramıyorsunuzdur.

  • Eğer kurumsa büyük bir firmanın programını kaldırmaya çalışırken hata veriyorsa yapmanız gereken aynı uygulamayı tekrar yükleyip hatanın düzelmesini sağlamak, yükledikten hemen sonra kaldırmayı tekrar denemek.
  • Güvenilir olmayan bir programı kaldırmaya çalışırken hata verir ise öncelikle sağ alt köşeden ve ctrl+alt+del ile açacağınız görev yöneticisinden uygulamayı sonlandırın. Ardından yine görev yöneticisinden başlangıç sekmesini açarak ilgili uygulamayı bulun ve her açılışta çalışmasını engellemek için sağ tıklayarak devre dışı bırak’ı seçin.
    ardından da Wise Program Uninstaller, revo Uninstaller gibi bir yardımcı araç ile kaldırmayı deneyin. Uninstaller programlarıyla kim uğraşacak derseniz de nasıl olsa çalışmasını engellediniz artık aktif olmayacaktır, bırakın kalsın öyle.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler