Tablet programları kendi kendine siliyor(mu acaba)

O kadar çok duydum ki bu şikayeti ben yüklüyorum tablet kendiliğinden siliyor. Bir kez daha söylüyorum böyle bir şey mümkün değil. Tabletinize sizin yüklediğiniz bir uygulamanın kendi kendine silinmesi imkansız. Peki neden kullanıcılar tabletin uygulamaları sildiğini düşünüyor?

Tabletinize herhangi bir uygulama (oyun veya program) yüklediniz. Yüklediğiniz uygulamayı açtınız ve bir sürede kullandınız, herhangi bir problem yok. İşiniz bitti ve kapattınız yüklediğiniz uygulamayı. Bir süre sonra veya ertesi gün aynı uygulamanın simgesine dokunduğunuzda “uygulama yüklü değil” hatası vermeye başladı, işte tam bu noktada “ben bunu dün yüklemiştim, şimdi yüklü değil diyor, demek ki silinmiş, tablet kendiliğinde uygulamaları siliyor” diye düşünülmeye başlıyor. Aslında hiçte öyle değil.

İşin aslı tabletiniz de veya yüklediğiniz uygulamada bir problem var. Uygulamanın çalışması için gereken sistem dosyaları bozuluyor, dosyaları bozulduğu için uygulama açılmıyor. Aynı işlem windows bilgisayarda olsaydı açmak istediğinizde hata verecekti ve doğru bir tanımlamayla “uygulamayı yükledim ama sanırım bozuk açılırken hata veriyor” diyecektiniz. Kısacası Android tabletinize yüklediğiniz bir programı bir süre sonra tekrar açmak istediğinizde “uygulama yüklü değil” hatası alıyorsanız bu yüklediğiniz uygulamanın hala tabletiniz de yüklü olduğunu fakat bozuk olduğu için açmadığını gösterir.

Uygulama yüklü değil hatasının en sık karşılaşıldığı bir diğer yer ise tabletinizi fabrika ayarlarına geri yükledikten sonra google hesabınızı tabletinize tanıttınız ve google play store açtınız yüklemeler yaptınız ikinci bir uygulama daha yüklemek için tekrar google play açmak istediğiniz “uygulama yüklü değil” hatası alırsınız. Tan bu noktada hata almanızın sebebi google play’in fabrika ayarlarına döndükten sonra tabletinize yüklü gelen sürümünün güncel olmaması nedeniyle google play hesabınızı girdiğiniz anda google play store’un kendisini son sürüme güncellemesidir. İşte tam bu bu güncelleme anında 10-20 saniyeliğine google play’i açmak istediğiniz uygulama yüklü değil hatası alırsınız. aslında o sırada android tabletiniz arka planda google play güncellemesiyle meşgul olduğu için açılmamıştır. Yapmanız gereken sadece google play’in güncellemesinin tamamlanmasını beklemek. Google play simgesinin değiştiğini gördüğünüzde güncelleme işlemi tamamlanmış demektir. Simgeye tıkladığınızda daha önce uygulama yüklü değil hatası veren google play store çalışacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler