Kayıtlı Ağ kullanıcı Adı ve Parolalarını Düzenleme Nasıl Yapılır

Bir ağ üzerindeki sunucuya, nas diske yada başka bir sisteme bağlanmak istediğinizde bağlanmak istediğiniz sisteme ait kullanıcı adı ve şifreyi girmeniz gerekir. Her bağlanmak istediğinizde kullanıcı adı şifre girmek eziyet haline dönüşmemesi için ağ bağlantısı yapmak istediğiniz kullanıcı adı şifre ekranın altında bilgilerimi hatırla kutucuğuna tik işareti koyduğunuzda artık bir sonra ki bağlantınızda kullanıcı adı parola girmek zorunda kalmazsınız.

Bilgisayarınızda kayıtlı ağ kullanıcı adı ve parolasını kaldırmak veya başka bir kullanıcı adı ile bağlanmak istiyorsanız öncelikle bilgisayarınızda depolanan kullanıcı adı ve parola yöneticisini açmalısınız. Bilgisayarınız ağ kullanıcı adı ve parolalarının kayıtlı olduğu uygulamayı açmak için çalıştır penceresine aşağıda ki adresi yazabilirsiniz.

Çalıştır penceresini açmak için Windowstuşu+R kullanabilirsiniz.

rundll32 keymgr.dll,KRShowKeyMgr

Depolanan kullanıcı adı ve parola ekranından isterseniz kayıtlı ağ kullanıcı adı ve parolalarınızın yedeğini alabilir, başka pc’ye geri yükleyebilir veya yeniden yükleme yaptıktan sonra aynı uygulamayı açıp geri yükle ile tek tek bütün kullanıcı adı parolaları girmenize gerek kalmadan tek seferde hepsini tanımlayabilirsiniz.

1 Yorum

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol