Qnap’a Arabirimine Erişim Sorunu

Qnap nas cihazınızın arabirimine bağlantı için kullanılan sistem portunu (8080) değiştirdikten sonra Qnap nas cihazınıza erişemiyorsanız yapmanız gerekenler aşağıdaki işlemlerdir.

Öncelikle Kontrol Panel>Genel ayarlar bölümünde ki, sitem portunu 8080 dışında farklı bir port numarası ile değiştirdiyseniz fakat ne yazdığınızı hatırlamadığınız için Qnap arayüzüne bağlanamıyorsanız, Qnap sitesinden bilgisayarınıza indireceğiniz Qnap finder uygulaması ile ağ üzerinde aktif olarak çalışan Qnap cihazlarınız listelenecek ip numarası görünecektir. Qnap finder yazılımındaki arabirimi açma ile ilgili butonuna bastığınızda Qnap üzerinde kayıtlı ip ve port ile varsayılan internet tarayıcınızdan arayüze bağlanmaya çalışacaktır.

Bu aşamada Qnap sistem portu doğru olmasına rağmen arayüze erişmeye çalıştığınızda sayfa görüntülenemiyor hatası alırsanız yapmanız gereken tarayıcınızın geçmişini silmek veya farklı daha önce qnap arabirimini açmadığınız bir tarayıcı (edge, internet explorer vs..) ile qnap finderin ulaşamaya çalıştığı ip ve port bilgilerini kullanarak arayüze erişebilir, sistem portunu tekrar eski haline getirebilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler