Kripto’da SQUIDGAME vurgunu

Netflix’te yayınlandıktan sonra çok kısa bir süre içinde milyonların beğenisini kazanan güney Kore dizi Squidgame kripto dünyasında dev bir dolandırılma olayına dolaylı olarak neden oldu.

Squidgame resmi hesebı, yapımcısı veya Netflix ile hiç bir bağlantısı olmamasına rağmen Squidgame ismi satışa çıkan coin 1 sterlin’in yüzde biri olan 1 peni’den işlem görmeye başlıyor, bir kaç günde 38 dolara kadar yükseliyor. 38 dolarda yatay seyrederken 10 dakika içinde 628 Dolar’dan 2856 dolara çıkan squidgame satmak isteyen 40.000 kişi ilk şoku satış yapamayınca yaşıyorlar, ikinci esas şoku ise 5 dakika içinde 0,00007 cente düşünce yaşıyorlar. ellerinde hiç bir değeri olmayan ve satışı yapılamayan squidgame’ler ile kalan kullanıcıların toplamda tahminen 40-50 trilyon tl civarında zarar ettiği tahmin ediliyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’ın yaptığı açıklamada squidgame kirpto parasını geliştirenlerin izlerini sürdüklerini tespit edilmesi durumunda bilgilerinin yetkililere verileceğini söyledi.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz