Dünyayı Değiştiren Bir Siber Güvenlik Uzmanı Mr.Robot

Eğer teknoloji ile azda olsa ilgili veya geleceği teknolojinin yönlendireceğine inanlardansanız Elliot ve Mr.Robot’un hikayesi tam size göre.

Toplam 4 sezon olan MR.Robot dizisi dünyayı değiştirmeyi kafasına koyan Elliot hayatını anlatıyor. Çoklu kişilik bozukluğu gibi çeşitli psikolojik sorunları olan Elliot Alderson rolünde ki Rami Malek kariyerinin en iyi oyunculuğunu sergiledği film diyebiliriz. Bir rol bir insana bu kadar uyar. Dizinin yönetmeni Sam Esmail’ise adeta bütün yeteneklerini göstermek istediği hayatının eserinin ortaya çıkarmış. Bu kadar övdükten sonra spoiler vermeden kısaca özetleyecek olursak:

Dizinin baş rolünde ki Elliot Alderson gündüzleri sıradan bir siber güvenlik uzmanı, geceleri ise tek başına ülkeleri dize getirebilecek yetenekte bir Hacker yada bir siber aktivist diyebiliriz, ayrıca kapüşonlu tıfılın psikolojik sorunları da var. Elliot çevresindekileri korumayı ve dünyanın büyük güçler tarafından adaletsizce yönetilmesini kafasına takmış durumda. Bu sistemi değiştirmek için 4 sezon boyunca savaş veriyor. Birinci sezonda Hack konulu güzel bir dizi olan Mr. robot dizi ikinci sezonda konuyu daha geniş kitlelere açıyor bu nedenle ikinci sezon biraz durağan sıkıcı geçiyor diyebiliriz. Eğer ikinci sezonda sıkılıp diziyi izlemeyi bırakmadıysanız Mr. Robot üç ve dördüncü sezonda adete soluksuz izleyeceğiniz bittiği zaman bir boşluk hissedeceğiniz bir efsaneye dönüşüyor. Yani ikinci sezon bir eleme sezonu diyebiliriz. Bir şey çok kişi tarafından kullanılır veya izlenirse o etkileyiciliği kalmıyor. Sanki bu amaçla çekilmiş ikinci sezon.

Dizinin tadını kaçırmadan ufak bir spoiler verecek olursakta, dizinin yönetmeni olan Sam Esmail 3. sezon 5. bölümü plan sekans ve yine 4. sezon 5. bölümde ise hiç bir diyalog konuşma olmadan bitirmiş. Bunlar tabi ki her yönetmenin yapabileceği şeyler, ama bu durumun farkında bile olmadan bu iki bölümü soluksuz izliyorsanız, o zaman işte ortada bir sanat eseri var diyebiliriz.

Netflix’te izleyebileceğiniz dört sezonluk MR.Robot’u izlemeye karar verdiyseniz ve birinci sezonu izledikten sonra ikinci sezonda bırakmazsanız, akıllınızda kalıcı iz bırakan yapımlardan biri olacağına emin olabilirsiniz.

1 Yorum

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler