Starbucks Powerbank Testi

Bir promosyon ürünü olan Statbucks kahve bardağı şeklinde ki powerbanki inceledik. İçin de 3 adet 18650 model 2200 mAh pil barındıran bu taşınabilir pil tahminlerimizden iyi sonuç verdi. Görünüm olarak gayet şık bir tasarıma sahip olan starbucks kahve temalı powerbank uzaktan bakınca taşınabilir pil olduğu anlaşılmayacak kadar gerçerçi mini bir kahve bardağına benziyor.

Plastik maddesi uzun süre beklemesi nedeniyle aşınan ve bölgesel kararmalar görünen bu powerbankin dış malzeme kalitesi tasarımı kadar memnun edici değil.

Üstten bakınca iki adet Usb-A yani usb şarj çıkışı, bir adet powerbanki şarj etmek için micro usb girişine sahip olan ürünün şarj işlemine başlaması için micro usb girişinin yanında ki led görünümlü açma butonuna basmanız gerekmekte. İlk bakışta anlaşılması zor olan bu butona basmazsanız telefonunuz şarj olmaya başlamayacaktır. Usb çıkışlarında ki 1amper, 2 amper yazıları ise çoğu powerbankte ki gibi uydurma değil gerçek anlık akım değerleri. Buda powerbankin li-ion usb çevirici step-up devresinin düzgün sağlam bir üreticide üretildiğini gösteriyor.

Ürünün altında model numarası olarak PC111-SBK yazan powerbank vaad edilen 12.000 mAh kapasiteye ulaşabilmesi için içindeki 3 adet 18650 pil yuvasına 3 adet 4000 mAh pil takılması gerekiyor. Genelde 2200-2600 mAh kapasiteye sahip 18650 pillerin gerçekten 4000 mAh kapasitelesini bulmak ise imkansız gibi bir şey.

Kapasite: 12000 mAh

İçindeki pillerin toplam kapasitesi: 3*2200 mAh

Ölçülen toplam deşarj gücü: 4492 mAh

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here