Teamviewer’a Alternatif Program

Teamviewer ev kullanıcıları için ücretsiz olsa da bazen ev kullanıcılarını da ticari kullanım şüphesi ile engelleyebiliyor. Eğer gerçekten de ticari olarak kullanıyorsanız teamviewr’ı satın almanızı tavsiye ediyoruz. Ev kullanıcısı olarak ailenizin akrabalarınızın arkadaşlarınızın bilgisayarlarına bağlanmak için teamviewer’ı kullanırken ticari kullanım şüphesiyle teamviewer hesabınız banlandıysa teamviewr’a alternatif aşağıdaki uygulamaları kullanabilirsiniz.

Ammy Uzaktan Masaüstü Bağlantı Programı

Ammy teamviewer’dan sonra en çok kullanılan ücretsiz uzak masa üstü bağlantı uygulamadır. Oldukça sade bir yapıda olan ammy’de aynı teamviewer gibi herhangi bir port yönlendirmesi ihtiyacı olmadan başka bilgisayarlara güvenle bağlanmanızı sağlıyor.

Anydesk Uzak Masaüstü Bağlantı Programı

Anydesk yine oldukça fazla kullanılan teamviewer’a alternatif kişisel kullanım için ücretsiz bir uzakmasaüstü bağlantı programıdır.

Alpemix Uzak Masaüstü Bağlantı Programı

Alpemix uzaktan yardım ve uzaktan destek sağlayabileceğiniz ücretsiz bir başka uygulamadır. Yine oldukça sade bir arayüzü olan Alpemix teamviewer’ın çalışmadığı durumlarda kurtarıcı olarak kullanabilirsiniz.

Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı Uygulaması

En profesyonel ücretsiz uzak masaüstü bağlantı uygulaması aslında windowsun kendi uzaktan yardım uygulaması olan remote desktop. Ama windows uzak masaüstü yardımı programının diğer uygulamalardan farkı kullanabilmek için bağlanacağınız bilgisayarın uzak masaüstü bağlantılarına izin vermiş ve modem üzerinden 3389 portunu uzaktan bağlanacağınız bilgisayara yönlendirilmiş olması gerekiyor. Bu işlemlerden sonra tamamen ücretsiz ve sınırsız olarak ip adresi üzerinden bağlanacağınız bilgisayarın kullanıcı adı ve şifresini kullanarak uzaktan yardımı kullanabilirsiniz.
windows uzak masaüstü yardım uygulamasın en temel farkı işlemler sırasında ekranı sadece işlem uzaktan bağlanan kullanıcıya gösteriyor olması. Bu bazen avantaj bazen dezavantaj olabiliyor. Mesela yaptığınız işlemin görünmesini istemiyorsanız ücretsiz uygulamaları değilde windows uzaktan bağlantı uygulamasını kullanmanız gerekiyor.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler