USB Şarj Kablosu Kaç Metre Çalışır

Telefonlarımızı şarj etmek için kullandığımız usb şarj kablolarında üst limit yani sorunsuz şarj etmesi için en fazla kaç metre usb kablo kullanmak gerekir yukarıdaki videoda bu konu hakkında bilgi veriyoruz.

Cep telefonlarını şarj etmek için kullanılan type-c kablo, micro usb kablo ve lightning şarj kablosu yani iphone şarj kablosu en fazla kaç metre olmalı.

type-c,micro usb veya iphone(lightning) sonuçta hepsi usb üzerinden çalışıyor bu nedenle usb standardından çalışır. sağlıklı bir şarj için 1 – 1,5 metrenin üzerinde kablo kullanılmaması tavsiye edilir.

USB Desteklenen Maksimum Uzunluk Nedir?

USB 1.1 için en fazla uzunluk 3 metre
USB 2.0 için en fazla uzunluk 5 metre
USB 3.0 için en fazla uzunluk 5 metre
USB 3.1 için en fazla uzunluk 5 metre

Yukarıda belirtilen usb kablo uzunluklarından fazla kabloların çalışma ihtimali yok denecek kadar azdır. Eğer çok kaliteli sinyal koruyucu içeren dış kaplaması ile elektriksel gürültüleri engelleyen bir kablo ise bir ihtimal çalışabilir, ama yukarıda ki uzunluklarda bile satılan bir çok kablo kablo kalitesiz malzeme ile ucuz üretim yapıldığı için çalışması mümkün değildir.

Tavsiyemiz telefon şarj veya yazıcı usb kablosu yada herhangi bir usb kabloda bağlantı sorunları yaşamamak için kablonun kalın olması dış yüzeyinin korumalı olması ve maksimum en fazla uzunluğu 1,5 metrenin üzerinde olmamasına dikkat ediniz.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler