USB Kablo Tutmama Düşme Sorunu

USB şarj kablonuzu telefonunuza taktığınızda en ufak bir oynamada şarj kablonuz yerinden çıkıyor şarj etmeyi durduruyorsa bu sorun USB kablonuzun Micro USB yuvasına giren metal ucunun kısa olmasından veya Micro USB şarj soketi izin biraz fazla geride olmasından kaynaklanıyor olabilir.

USB şarj kablonuzun uç kısmının kısa olması veya Micro USB soketinin fazla içeride olması nedeniyle şarj problemi yaşıyorsanız ya daha uzun uçlu usb kablo satın almanız, yada yukarıda ki videda anlatılan işlemi uygulamanız gerekiyor.

Şarj kablosunun çok gevşek olması bazı durumlarda ise micro usb şarj ucunun içindeki şarj soketine sabitlemeye yarayan pinlerin eğik olmasından yani düzleşmesinden kaynaklanır. Eğer şarj kablonuzun en ufak harekette çıkması pinlerin yapısal bozukluğundan kaynaklanıyorsa bir toplu iğne yardımıyla usb kablonuzun ucundaki iki adet sıkıştırma pinini genişleterek kablonuzun yuvasından çıkmamasını sağlayabilirsiniz.

Bizim yukarıdaki videoda anlattığımız ise genelde micro usb şarj soketinin çok geride olması nedeniyle usb kablo ucunun kısa kalması ve sağlam bir şekilde yuvasına oturmaması durumunda yapılması gereken bir çözümdür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya yazın