wordpress save my name, email… uyarısını kaldırmak

Bu makalemizde WordPress sitenizde yorum bölümünde bulunan ve yönetim panelinden kaldırılamayan aşağıdaki bölümü web sitenizden kaldırmak için ne yapılması gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.
wordpress save my name, email, and website in this browser for the next time i comment.

Bu uyarıda kullanıcıya bir sonraki ziyaretinde kolay olması için ad ve mail bilgilerinin kaydedileceği hakkında bilgi veriyor. Fakat ingilizce olduğu için ve yönetim sayfasından kaldırılamadığı için makalelerin altında durması pek mantıklı değil. Ayrıca kullanıcıya bilgilerinin kaydedileceğinin söylenmesi websitenizin güvenilirliğini değerlendirmesine yol açacaktır, buda daha az ziyaret anlamına gelir. İngilizce olması ise başlı başına bir sorun ingilizce bilmeyen birisi o uyarıyı okuduğunda anlamayacak karmaşık gelecektir kullanıcının sitenizde yapacağı işlemler ne kadar artarsa websitenizi kullanıcıların gözünde bir o kadar karmaşıklaştırmış olursunuz.

Bu uyarıyı kaldırmak için yapmanız gereken sitenizin dosyalarının olduğu hosting alanınıza ftp ile bağlanmak ve aşağıdaki yolu takip ederek wordpress temanızın Style.css dosyasını düzenlemek
wp-content/themes/temanızın-ismi

Style.css dosyanızın en alt satırına aşağıdaki kodu ekleyin tabi ki öncelikle Style.css dosyanızın bir yedeğini almayı unutmayın

p.comment-form-cookies-consent { display: none; }

Bu kodu temanızın Style.css dosyasına ekledikten sonra yazılarınızın altında “wordpress save my name…” ile başlayan uyarıyı görmeyeceksiniz.

1 Yorum

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler