EFaturaWebSocket.jnlp Dosyası Nasıl Açılır

Gelirler idaresi başkanlığının Edefter berat yüklemelerinin kontrol edilmesi, hatalı edefterlerin silinmesi veya yüklenmesi işlemleri için kullanılan uyg.edefter.gov.tr sitesine chrome tarayıcı ile girebilmek için bilgisayarınızda java’nın son sürümü yüklü olmalıdır. Edefter sitesinin Chrome tarayıcı üzerinden açılması için öncelikle E-defter soket yazılımının çalıştırılması, mali mühürün bilgisayara takılı olması gerekiyor.

E-defter soket yazılımı olan EFaturaWebSocket.jnlp dosyasını gib sitesinden indirdikten sonra direk çift tıkladığınızda chrome tarayıcı ile açmaya çalışacağı için EFaturaWebSocket.jnlp çalışmayacaktır.

EfaturaWebSocket.jnpl açılmıyor ise yapmanız gereken indirdiğiniz dosyaya sağ tıklayıp birlikte aç seçeneği ile java uygulamasında açmalısınız. Yani indirdiğiniz EFaturaWebSocket.jnlp dosyasına sağ tıkladıktan sonra program files klasörü altından java>bin klasörü altından javaws.exe dosyasını seçtiğiniz efatura web soket yazılımı açılacaktır.

E-fatura soket yazılımı açıldıktan sonra

Efatura Soket Yazılımı ile Ne Yapılabilir?

  • Chrome tarayıcı üzerinden edefter ve diğer portal uygulamalarını kullandığınız sürece imzalama aracının açık kalması gerekmektedir EFaturaWebSocket.jnpl imzalama aracı desteği ile aşağıda ki işlemleri gerçekleştirebirsiniz:
  • e-Fatura Portal uygulamasına giriş yapabilir
  • e-Defter Portal uygulamasına giriş yapabilir
  • e-Bilet Portal uygulamasına giriş yapabilir
  • e-Arşiv Portal uygulamasına giriş yapabilir
  • e-Fatura İptal/İtiraz Portal uygulamasına giriş yapabilirsiniz

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz