HP Warranty 1y1y0y nedir?

HP yeni notebooklarının altında, warranty yazısının karşısında yazan 1y1y0y gibi ifadeleri neyi ifade ediyor?
HP Dizüstü bilgisayarların altındaki 1y1y0y gibi ifadeler Notebook’a hp tarafından verilen sınırlı garanti kapsamını ifade ilk sayı parça için gün (g) veya yıl (y) olarak garanti süresidir. Örneğin, gösterilen sınırlı garanti süresi 1y1y0y ise; Bu, bir yıl parça, bir yıl işçilik garantisi olduğu ve yerinde servis hizmeti olmadığı anlamına gelmektedir.

Sınırlı garanti hakkında hp tarafından verilen ayrıntılı açıklamayı aşağıdaki yazıdan okuyabilirsiniz.

HP Dünya Genelinde Geçerli Sınırlı Garanti ve Teknik Destek 

HP Donanım Sınırlı Garantisi

Sınırlı Garanti Süresi

Bu HP Donanım Ürünü için Sınırlı Garanti Süresi, bir servis etiketi ya da ürün yüzeyinde gösterilmektedir.İlk sayı parçalar için gün (g) veya yıl (y) olarak garanti süresidir; ikinci sayı işçilik için gün (g) veya yıl (y) olarak garanti süresidir; üçüncü sayı ise yerinde servis için gün (g) veya yıl(y) cinsinden garanti süresidir. Örneğin, gösterilen sınırlı garanti süresi 1y1y0y ise; bu, bir yıl parça,bir yıl işçilik garantisi olduğu ve yerinde servis hizmeti olmadığı anlamına gelmektedir.

Genel Şartlar

Bu HP Sınırlı Garantisi, son kullanıcı müşterisi olarak tarafınıza, üretici olarak HP tarafından sağlanan açık sınırlı garanti haklarını tanımaktadır. Sınırlı garantinin tarafınıza sağladığı hakların kapsamlı açıklamaları için, lütfen HP web sitesine bakın. HP ile ayrı bir yazılı sözleşme imzalamış olmanıza bağlı olarak, bu HP Sınırlı Garantisinin hariç tutmadığı, sınırlamadığı veya askıya almadığı diğer yasal haklara da sahip olabilirsiniz. Haklarınızla ilgili daha fazla bilgi için, varsa işbu garantinin arkasındaki“Ülkeye Özgü Koşullar” a başvurun.İşbu HP Sınırlı Garantisi, herhangi bir sınırlama olmaksızın işbu HP Sınırlı Garanti ile Hewlett Packard Company, onun dünya genelindeki yan kuruluşları (bu HP Sınırlı Garanti kapsamında topluca “HP”olarak anılacaktır), bağlı şirketleri, yetkili satıcıları, yetkili dağıtımcıları veya ülke dağıtımcıları tarafından satılan veya kiraya verilen HP yazıcı malzemeleri (işbu HP Sınırlı Garanti kapsamında hep birlikte “HP Donanım Ürünleri” olarak anılacaktır) dahil olmak üzere, sadece HP markalı veya Compaq markalı donanım ürünleri için geçerlidir. “HP Donanım Ürünü” terimi, donanım bileşenleri ve gerekli bellenim ile sınırlıdır. “HP Donanım Ürünü” terimi, yazılım uygulamaları veya programlarını, HP dışı ürünleri veya HP markalı olmayan çevre birimlerini KAPSAMAZ. Yerel yasaların izin verdiği ölçüde,HP Donanım Ürünleri’nin dışında kalan, harici depolama alt sistemleri, ekranlar, yazıcılar ve diğer çevre birimleri gibi tüm HP olmayan ürünler veya HP markalı olmayan çevre birimleri, HP Sınırlı Garantisi olmadan “OLDUĞU GİBİ” sağlanır. Bununla birlikte, HP olmayan üreticiler, tedarikçiler veyayayımcılar, tarafınıza doğrudan kendi garantilerini verebilir. Bu HP Sınırlı Garantisi kapsamında olmayan bir HP markalı çevre birimi veya diğer HP markalı bir ürün, yine bu HP markalı çevre birimi veya ürün için HP Sınırlı Garantisi kapsamında olabilir. Bu ürün ile ilgili hak ve yükümlülüklerinizi öğrenmek için, lütfen HP Sınırlı Garantisini inceleyin.Yerel yasaların izin verdiği ölçüde, son kullanıcı müşterisi olarak sizin Sınırlı Garanti Süresi boyunca HP Donanım Ürününde gördüğünüz bir kusuru HP’ye bildirmeniz durumunda, HP, bu Sınırlı Garanti Süresi boyunca malzeme veya işçilikte kusur olduğu ortaya çıkan bir HP Donanım Ürününü, opsiyonu HP’de olmak üzere onarmayı taahhüt etmektedir. Bu HP Sınırlı Garanti kapsamında HP’nin yükümlülüğü, Sınırlı Garanti Süresi son bulmadan önce malzeme ve işçilikte kusur olduğu ortaya çıkan bir HP Donanım Ürününü, opsiyonu kendisinde olmak üzere onarmak, değiştirmek veya ürün değişimi yapmaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler