Hp Notebook TouchPad Çalışmıyor Çözümü

HP 15-DV2006NT notebbok mouse pad çalışmıyorsa aşağıda anlatılan işlemleri uygulayarak Touchpad bölümünü çalıştırabilirsiniz.

Öncelikle bilgisayarınızın F1, F2 gibi tuşları üzerinde touch pad simgesi var mı kontrol edin, eğer varsa kapalı olabilir, FN tuşu ile birlikte ilgili F9 tuşuna basarak açabilirsiniz. Yeni aldığınız

Hp Notebook’unuzun windows kurulumu sırasında touch pad (mouse bölümü) çalışmıyorsa yapmanız gereken klavye ile kurulumunuza devam etmek. Klavyenin tab, ok ve enter tuşlarını kullanarak kurulumu bitirebilirsiniz. Windows kurulumu bittikten sonra harici usb mouse takarak windows update çalıştırın, güncellemeler yüklendikten sonra touch pad’inize ait sürücü güncellemesi yapıldığında HP notebook’unuzun touch pad bölümünü çalışacaktır.


hp Laptop 15-dv2006nt ile denenmiş ve başarılı olunmuştur. Eğer windows update ile touchpad sürücleriniz yüklenemediyse hp sitesinde destek sayfasına model numaranızı yazarak touchpad sürücülerini indirip yükleyebilirsiniz. Yeni notebbok larda touchpad çalışmama sorunu tamamen sürücü kaynaklıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya yazın