LOGO Go3’te Yevmiye Madde Numaralandırma Hatası

LOGO Go3 muhasebe programında yevmiye madde numaralandırması yapmak istediğinizde aşağıdaki gibi bir hata alıyorsanız, yapmanız gerekenler aşağıda anlatılmıştır:

Alınan Hata: “İlk yevmiye madde numarası, son yevmiye madde numarasından büyük olmalıdır.”

Eğer her şeyi doğru yapmanıza rağmen yukarıdaki hatayı alıyorsanız, öncelikle muhasebe fişlerinizi girip yevmiye madde numarasına göre sıralama yapın. Eğer yevmiye madde numarasını vermek istediğiniz aydan bir önceki ayın son tarihinde verdiğiniz yevmiye madde numarası ile yeni vermek istediğiniz yevmiye madde numarası arasında atlama varsa, bu hatayı alırsınız. Yevmiye madde numaraları sıralı gitmelidir. Örneğin, 31.01.2024 tarihinde 112 numarasını vermiş fakat 01.02.2024 tarihinde 145 madde numarasını verilmiş ise şubat ayının ilk yevmiye madde numarasının veritabanında elle vermelisiniz.

Öncelikle veri tabanınızın yedeğini alın. Yanlış yapacağınız bir işlem veri kaybına neden olabilir.

Hatayı düzeltmek için SQL’de aşağıdaki tabloyu açın:

LG_FFF_DD_EMFICHE (FFF firma numaranız, DD dönem numaranız)

JOURNALNO sütununda muhasebe fişlerinde hatalı görünen ilk madde numarasını bulun. örnekte verdiğimiz, 31.01.2024 tarihinde 112 numarasını vermiş fakat 01.02.2024 tarihinde 145 madde numarasını vermiş iseniz, yevmiye madde numarası 145’i 113 olarak değiştirin. Ardından tekrar yevmiye madde numaralandırması yaparak Şubat ayını 113’ten başlayacak şekilde numaralandırın. Bu şekilde hata vermeden doğru olarak numaralandırıldığını göreceksiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler