PlayStation 4 kısmen kırıldı

PlayStation 4 4.06 updatine sahip konsolların yazılımının kırıldı ve PlayStation 2 oyunlarının bir çoğunun oynanabilir hale geldi. Bilindiği gibi Playstation 4 kendisini internet üzerinden güncelliyor. Güncellenen PS4 lerin henüz kırılması mümkün değil.

PlayStation oyunlarını direk iso olarak çalıştırabilen Play Satation 4.06 kırılmış versiyonun tam olarak olmasa da sadece bir sürümünün kırılması yakın zamanda diğer sürümlerinde kırılacağı anlamına geliyor.

Playstation 4 oyunlarının 200tl üzerinde satılması her ne kadar korsan oyunlara yönlendirse de. Playstation 4 Konsolun kırılması durumunda garanti kapsamı dışında kalması ve online  oyunlarda sıkıntı çıkarabilmesi Playstation 4 kullanıcılarının konsollarını kırdırmak yerine orjinal ve online oyunlar ile kullanmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

PS4’te oyunların çoğunun online çalışması veya online oynanabilir olması, eski playsatation sürümleri olan ps2 ve ps3’te ki etkiyi yapmayacağı, PS4 kullanıcıların konsollarını korsan oyunların çalışmayacağı için kırmayacağı online oyunlar ile oynamaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz