Türktelekom Magnet Wifi Komedisi

Türk Telekom’un altyapı sağlayamadığı müşterine özel olarak geliştirdiği mobil hat ile sabit internet hizmeti olan magnet wifi büyük bir komedi ile sunulmaya başladı.

Altyapı ihtiyacı olmaması ve uygun fiyatı ile Türktelekom’un müşterilerine sunduğu bu hizmeti sadece pilot bölge adı altında Türkiye’de üç mahallede sunabilmesi onbinlerce altyapı yetersizliği yüzünden hizmet alamayıp gergin olan müşterisinin türktelekom’a olan sinir katsayısını bir kat daha yükselttti. Birde buna sadece pilot bölgelerde hizmet verildiğini bilmeyen müşteri temsilcilerinin altyapı yetersizliği yüzünden hizmet alamayan bütün müşterilerini Türktelekom müdürdlüklerine yönlendirip boşuna zaman kaybettirmesi eklenince Türktelekom magnet wifi özelliği ölü doğan bir yenlik olarak akıllarda kaldı.

Magnet Wifi Nedir

Türktelekom!un simkart ve modem üzerinden 4,5 kullanarak sağladığı 100 ve 200 gb paketleri bulunan genişbant internet hizmeti.
100gb 4,5g interneti 99tl ye 200gb 4,5 interneti 134tlye ücretlendiren Türktelekom bu hizmeti sadece altyapı yetersizliği yüzünden mağdur olan müşterilerine sağlayabiliyor. Yani magnet wifi kullanabilmek için Türktelekom sabit internet başvurusu yapmış ama alt yapı sürecini bekliyor olmanız gerekiyor.

mobil ve karasal internet altyapı sağlayabilme yeteneğine sahip milyonlarca abonesi olan dev bir firmanın altyapı sağlayamadığı müşterilerinin sayısını anlamak için internette altyapı+türktelekom kelimeleri ile bir arama yapmanız yeterli. Böyle bir aramada binlerce şikayet ile karşılaşılmasına rağmen sadece bir kaç bölgeye çözüm üretebilmesi bu boyutta bir teknoloji firması için trajikomik bir olay.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya yazın