Telefonda Kayıtlı Kablosuz Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Herhangi bir yerdeki bir kablosuz wifi ağına android cep telefonunuzla bağlandığınızda cep telefonunuz bir daha aynı şifreyi yazmak zorunda kalmayın diye wifi ağını ve şifresini kaydeder. Başka birisine wifi şifresini söylemeniz gerektiğinde telefonunuzda kayıtlı wifi şifresini aşağıda ki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

Öncelikle bu işlemler android telefonlar içindir, eğer iphone kullanıyorsanız bu yazı geçerli değildir. Android cep telefonunuzda kayıtlı wifi şifresini öğrenmek için aşağıda anlatılan işlemleri uygulayabilirsiniz.

Android telefonlarda daha önce girilmiş olan kablosuz wifi şifrelerini görmek için aşağıda ki işlemleri uygulayabilirsiniz.

Telefonunuzun ayarlar bölümünü açtıktan sonra ağ ve internet seçeneğini seçin sizin telefonunuzda bu seçenek yoksa ayarlar açıktan sonra ağlarla ilgili olan menüyü açın.

Ağlar ile ilgili menüyü açtıktan sonra kablosuz ağlarla ilgili olan bölümü seçin

Kablosuz ağları açtıktan sonra ekranın üst bölümünde o anda bulunduğunuz yerdeki kablosuz wifi ağların isimlerini göreceksiniz. Bu ekranda alt bölümlerde daha önceden şifresini kaydetmiş olduğunuz kayıtlı ağlar bölümünü göreceksiniz. Telefonunuzda daha önceden girmiş olduğunuz kayıtlı ağların listesinin olduğu menüyü seçin.

Cep telefonunuzda kayıtlı ağların olduğu listeyi açtıktan sonra şifresini öğrenmek istediğiniz wifi ağının seçin. Telefonunuzda kayıtlı wifi parolasını öğrenmek güvenlikle ilgili bir konu olduğu için cep telefonunuz bir doğrulama isteyebilir, eğer bir doğruluma isterse parmak izi veya pin kodunuzu girerek onaylayın

Güvenlik adımını geçtikten sonra cep telefonunuzun ekranına kayıtlı wifi şifreniz gelecek, ayrıca aynı şifre qr kod, yani kare kod olarak paylaşabileceğiniz şekilde cep telefonunuzun ekranında görünecektir.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here