Iphone İçin Adaptör Alırken Dikkat!

Her geçen gün yeni bir modelin tanıtıldığı, artık takip edilemeyen cep telefonunu piyasasında iphone 12 ile birlikte hayatımıza giren kutu içeriğinde adaptör olmayan telefon satışı, yeni telefon alacakların adaptörsüz telefon alırken dikkat etmesi gereken bir konuyu daha ortaya çıkardı. Telefon ile uyumlu adaptör.

Yeni bir cep telefonu aldıysanız sakın evdeki usb adaptöre güvenip adaptör maliyetinden kurtulabileceğinizi sanmayın,

  • Evde ki adaptörünüz hızlı şarj desteklemeyebilir.
  • Amperi yetersiz ise telefonunuzu saatlerce şarjda bekletmeniz gerekebilir.
  • Dahada kötüsü aciliyetten kullandığınız ucuz çin üretimi adaptörünüz telefonunuza zarar verebilir.
  • Kablonuz adaptöre uymayabilir.

En can sıkıcısı da bu son madde. Mesela iphone 12 Kutusundan çıkan şarj kablosu alıştığımız usb değil, lightning to type-c yani adaptöre takacağınız ucu type-c olduğu için evdeki Usb adaptörünüze olmayacak, iphone 12 telefonunuzu şarj edemeyeceksiniz.

Apple telefonlarında ne yaparsa bunu faydalı bir yenilik olarak görüp aynısını yapan samsung, xiaomi, huawei gibi diğer markalarda artık kutu içeriğine şarj için adaptör eklemiyorlar. Bu nedenle yeni bir telefon almayı planlıyorsanız yeni bir adaptörde almanız gerekebileceğini göz önünde bulundurun.

Telefonuma Uygun Adaptörü Nasıl Alırım?

Adaptörsüz telefonunuz için şarj adaptörü alırken ilk bakmanız gereken kullanacağınız kablonun adaptöre takılacak ucu USB-A tipinde mi yoksa Type-C soketli mi.

Yine bakmanız gereken bir başka konu ise telefonunuzda hızlı şarj desteği var mı.

Devamı gelecek…

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here