İphone’a Normal Kulaklık Takma

İphone yeni modellerinde 3,5mm soket olarak bilinen eski tip kulaklıkları kullanmanız mümkün değil, eğer yeni bir iphone’unuz varsa kulaklık ile kullanmak için mecburen iphone şarj soketi yani lightning girişli bir kulaklık satın almanız ve ya çok daha yüksek ücretlere kablosuz bir kulaklık satın almanız gerekiyor. Eğer uyumluluk sorunu yaşamamak için bu aksesuarları orjjinal iphone olarak alayım derseniz ufak bir serveti gözden çıkarmanız gerekebilir.

iphone’nunuz varsa derdiniz var

Demiş android kullanan bilinmeyen bir bilge

İphone telefonların aksesuar ücretlerinin Türkiye’de ki yüksek dolar kuru nedeniyle astronomik fiyatlardan satılması iphone kullanıcılarını zor durumda bırakıyor. Eğer eski tip kulaklık çıkışı olmayan sadece lightning girişi olan bir iphonunuz varsa 3.5mm jack tipi eski kulaklığınızı iphone’da kullanabilmek için yapabileceğiniz bir çözüm var.

Lighning şarj soketi

Yurtdışında 2in1 earphone splitter adapte yada Audio adapter lightning to 3.5mm olarak bilinen iphone kulaklık çeviricisi sadece eski kulaklığınızı kullanabilmenize değil, ayrıca kulaklık takılıyken telefonunuz şarj edebileceğiniz bir lightning girişine de sahip. Bilindiği gibi iphone yeni modellerinde ayrı bir kulaklık çıkışı olmadığı için telefonunuzu şarj ederken kulaklık kullanmak istediğinizde tek seçeneğiniz kablosuz çözümlere yönelmek oluyordu.

Kullanımı oldukça kolay olan bu ufak çevirici adaptör ile hem eski kulaklığınızı iphone’da kullanabilecek, hem de kulaklık kullanırken telefonunuzu şarj kablosu ile şarja takabileceksiniz.

Lihhning to 3.5mm Adaptör Nasıl Kullanılır?

Bu tip iphone aksesuarlarını kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Bu cihazlar Apple onaylı ürünler olmadığı için telefonunuza taktığınızda direkt çalışmayacaktır. Yapmanız gereken telefonunuzun Bluetooth özelliğini aktif etmek, bluetooth açtıktan sonra satın aldığınız aksesuarı telefona takmak gerekiyor.

Bluetooth üzerinden bağlanmasa da kendisini bluetooth kulaklık gibi gösterecek ve iphone’unuz da Apple onaylı olmayan çok daha ucuz aksesuarları da kullanabileceksiniz.

3.5mm eski tip kulaklık soketi

Teknik Özellikleri

  • Tak çalıştır özelliği
  • Hi-Fi Sound
  • Düşük iletim gücü
  • Yüksek iletim hızı
  • Güçlü uyumluluk
  • Maksimum 2 amper şarj olabilme

Her ne kadar ambalajı üzerinde yazan yukarıda ki bilgilerin çoğu satış stratejisi için uydurulmuş kelimelerde olsa işini sorunsuzca yaptığını söyleyebiliriz.

Kablosuz Apple kulaklıkların Türkiye şartlarında ki oldukça yüksek fiyatlarına karşı böyle ucuz çözümlerle iphone’da eski kulaklığınız kullanmanız mümkün olacaktır. Türkiye’de abir çok markanın getirip kendi etiketini basarak satışa sunduğu iphone kulaklık çevirici çoklayıcı bu aparatı popüler alışveriş sitelerinin hepsinde iphone kulaklık çevirici olarak aratıp satın alabilirsiniz.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here