Telefon Meşgul Çalmasın Ayarı Nasıl Yapılır?

Birisi sizi aradığında kısa aralıklarla çalan meşgul sinyal tonu (dııt dııt dııt..) duyması yerine, aradığınız kişi şuanda başka bir görüşme yapıyor lütfen hattan ayrılmayın denmesini istiyorsanız bu işlemi ek bir ücret ödemeden, ayarlarla uğraşmadan sadece telefonunuzun yıldız ve kare tuşlarını kullanarak yapabilirsiniz.

arandığınızda lütfen hatta bekleyin sesini dinletmek için telefonunuz tuş takımı açtığınızda alt sol ve sağda bulunan yıldız ve kare tuşlarını kullanmanız yeterli. Meşgul tonu dinletmeden sizi arayanların hatta beklemesi için aşağıda tuşlara basın

Meşgul Sinyalini İptal Etme Kodu

Bunu tuşladığınız sizi arayanlar meşgul sinyal tonu yerine hatta bekler *43#

Yukarıda ki tuşlamayı yapıp telefonunuzdan yes tuşuna (arama tuşu) bastığınızda artık sizi arayanlar kısa aralıklarla çalan meşgul sinyal tonu yerine hatta bekleyecekler sizde görüşmeniz sırasında yeni birinin sizi aradığını arka planda gelen sinyalde anlayacaksınız. Telefonunuzun ekranına baktığınızda siz meşgulken sizi kimin aradığını göreceksiniz. Hatta bu sırada isterseniz iptali seçerek sizi arayan ikinci kişiyi reddede bilirsiniz. Veya mevcut aramanızı sonlandırıp sizi yeni arayan kişi ile görüşmeye başlayabilirsiniz.

Meşgul Sinyalini Devreye Alma Kodu

Bunu tuşladığınızda sizi arayanlar meşgul sinyal tonunu dinler ve aramaları sonlanır #43#

Yukarıda ki işlemi uyguladığınızda artık eskisi gibi önemli bir telefon beklerken “meşgul etme telefon bekliyorum” demek zorunda kalmayacak, sizi arayan herkes hakkında anında bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

32BeğenenlerBeğen
40TakipçilerTakip Et
127TakipçilerTakip Et
5,993AboneAbone Ol

Instagram'da Bizi Takip Edin

40 Takipçiler
Takip Et