Aof’de Edu Adresli Mail Açmak

Bilindiği gibi edu uzantısı üniversite öğrencilerinin mail uzantısı. Bazı kampanyalar da öğrenci olduğunuzu belirtebilmek için efu uzantılı maile ihtiyacınız oluyor veya öğrencilik süresi biyunca kullanabileceğimiz ücretsiz office360 gibi imkanlardan faydalana bilmek için okuduğunuz üniversiteye ait mail adresi kullanmanız gerekebiliyor.

Örgün eğitim de edu uzantılı mail ile ilgili hocalarınızdan ve öğrenci işleri bölümünden yada edubuzantılı mail kullanan arkadaşlarınızdan bilgi alabilirsiniz. Açık öğretim fakültesinde ise aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bir kaç kısa işlemden sonra adınız soyadınız@aof.edu.tr gibi üniversitenize ait uzantı ile bir mail adresine sahip olabilirsiniz.

Aof edu uzantılı mail oluştur

  1. Yukarıda ki bağlantıyı açtıktan sonra tc kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın.
  2. Sahip olduğunuz hesaplar başlığı altında bir adet edu uzantılı mail adresi kullanabileceğiniz görünüyor.
  3. Mailiniz aktif etmeniz için ilgili alana tıkladığınızda sistem size adınızın farklı varyasyonlarında edu mail için ön ek önerecektir (teknominal@aof.anadolu.edu.tr minaltekno@aof.anadolu.edu.tr) gibi
  4. Bunlardan birisini seçin veya siz belirleyin
  5. Mail adresinizi oluşturup parolanızı belirleyin.
  6. 1-2 iş günü içerisinde üniversite yönetimi tarafından onaylandıktan sonra edu uzantılı öğrenci mail adresinizi kullanabilirsiniz.

Öğrenci maili kullanmanın sağladığı avantajlar nelerdir?

  • Edu uzantılı üniversitenize ait mail adresi ile spotfy’dan indirimli abonelik açabilirsiniz.
  • Microsoftun word, excel, power point, outlook gibi uygulamalarını içeren en son office paketi office 360’ı tam sürüm kullanabilirsiniz.
  • Aof sayfanıza giriş yaparken tc kimlik yerine mail adresinizi yazabilirsiniz.

Bunlar benim şimdilik tespit ettiklerim. Eğer sizin de bildiğiniz benim henüz keşfedemediğim edu uzantılı üniversite maili kullanmanın sağladığı avantajlar varsa yorum bölümüne yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya yazın