E Devlet soy ağacı sorgula sistemi çöktü

E-devlet soy ağacı sorgulaması nasıl yapılır makalemizden bilgi alabilirsiniz. Şuan için e devlet sitesindeki yoğunluk sorgulama yapmayı engellemektedir.

Güncelleme; Yaşanan aşırı yüklenme nedeniyle edevlet soy ağacı sorgulama hizmetinin 09.02.2017 tarihinde durdurulduğu açıklandı.

Edevlet duyurduğu yeni uygulama ile soy ağacı sorgulaması yapılabileceğini açıkladı. Nüfus müdürlüğü kayıtlarına ulaşılabilen uygulama ile 1800’lere kadar geçmişinizi öğrenebileceksiniz.

Uygulamanın yayınlanması ile birlikte e devlet açılmaz hale geldi ve tamamen çöktü kullanıcılar e-devlet ne zaman çalışacak ve soy ağacı kontrolü yapabilecekler merak etmeye başladı. Eskiden sadece nüfus müdürlüğü üzerinden yapılan bu işlem artık internet üzerindende soy ağacınızı öğrenebileceksiniz. Soy ağacı sorgulamak için e devlet şifresi almanız ve şuanki yoğunluğun geçmesini beklemeniz gerekiyor yoğunluk geçtikten sonra e devlet sitesinde geçmişinizi soyunu öğrenebileceksiniz. güvenlik nedeniyle sadece kendi soyunuzu öğrenebiliyorsunuz başkalarının soyunu öğrenmeniz mümkün değil.e devlet neden açılmıyor

Aşırı yüklenme olduğu için şuanda e devlet açılmıyor. En ufak bir yoğunlukta açılmayan e devlet sitesi artık bizi ve tüm kullanıcıları bezdirmiş durumda. İnsanlar lazım olduğunda açamayacaksa bu sistemi acilen yeni çözümler üretilmesi sunucuların değişmesi gerekiyor.

09.02.2017 tarihinde yapılan açıklama ile aşırı yüklenme nedeniyle soy ağacı sorgulamanın e-devletten  kaldırıldığı açıklandı

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here