E Devlet soy ağacı sorgula sistemi çöktü

Güncelleme; Yaşanan aşırı yüklenme nedeniyle edevlet soy ağacı sorgulama hizmetinin 09.02.2017 tarihinde durdurulduğu açıklandı.

Edevlet duyurduğu yeni uygulama ile soy ağacı sorgulaması yapılabileceğini açıkladı. Nüfus müdürlüğü kayıtlarına ulaşılabilen uygulama ile 1800’lere kadar geçmişinizi öğrenebileceksiniz.

Uygulamanın yayınlanması ile birlikte e devlet açılmaz hale geldi ve tamamen çöktü kullanıcılar e-devlet ne zaman çalışacak ve soy ağacı kontrolü yapabilecekler merak etmeye başladı. Eskiden sadece nüfus müdürlüğü üzerinden yapılan bu işlem artık internet üzerindende soy ağacınızı öğrenebileceksiniz. Soy ağacı sorgulamak için e devlet şifresi almanız ve şuanki yoğunluğun geçmesini beklemeniz gerekiyor yoğunluk geçtikten sonra e devlet sitesinde geçmişinizi soyunu öğrenebileceksiniz. güvenlik nedeniyle sadece kendi soyunuzu öğrenebiliyorsunuz başkalarının soyunu öğrenmeniz mümkün değil.e devlet neden açılmıyor

Aşırı yüklenme olduğu için şuanda e devlet açılmıyor. En ufak bir yoğunlukta açılmayan e devlet sitesi artık bizi ve tüm kullanıcıları bezdirmiş durumda. İnsanlar lazım olduğunda açamayacaksa bu sistemi acilen yeni çözümler üretilmesi sunucuların değişmesi gerekiyor.

09.02.2017 tarihinde yapılan açıklama ile aşırı yüklenme nedeniyle soy ağacı sorgulamanın e-devletten  kaldırıldığı açıklandı

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler