Netflix Ebeveyn Kontrolleri Nasıl Aktif Edilir

Bilindiği gibi Netflix’in Rtük ile anlaşmasından sonra Netflix’te ki çok az da olsa şiddet ve cinsellik içeren bütün film, dizi ve belgesellere 18 yaş sınırı geldi. Netflix’te ki sakıncalı içeriklerin açılması için pin kodu girilmesini sağlayan netflix ebeveyn kontrolleri aktif edildikten sonra daha önceden netflix ebeveyn kontrollerini takılmayan çoğu içerik sadece pin girilerek izlenebilir hale geldi.

Netflix ebeveyn kontrolleri nasıl aktif edilir resimli olarak anlatmaya başlayalım. Cep telefonunuzdan Netflix uygulamasını açarak aşağıdaki adımları takip edin.

Netflix’te ki Sakıncalı İçeriği Engelleme

  1. Netflix kullanıcı adı ve şifrenizi girerek açın sağ alt köşeden daha fazla seçin

2.Hesap menüsüne tıkladığınızda netflix uygulamsından tarayıcıya netflix’in web sayfasına yönleneceksiniz. işlemlerimizi tarayıcı üzerinden yapacağız.

3.Ebeveyn kontrollerini seçin

4.Netflix’i açarken kullandığınız şifrenizi girin

5.Netflix’te ki argo şiddet ve cinsellik içeren dizi ve filmleri izleyebilmek için girilmesi gereken 4 haneli pin kodunu belirleyin.

6.Aşağıdaki resimde görülen yeşil çubuğu 18 limitine getirdiğinizde 18 yaş sınırı getirilen içeriklerin izlenmesi için pin kodu girilmesini ayarlamış olacaksınız. Yani Netflix’te ki 18 yaşın üzeri için uygundur ile işaretli içeriklerin sadece pin kodu girilerek izlenebileceği anlamına geliyor.

7.isterseniz yaş sınırı haricinde aşağıda ki resimde görülen alana dizi ve filmlerin isimlerini de yazarak yaş sınırlamasından bağımsız istediğiniz içeriklerin sadece pin kodu ile izlenebilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıkran sonra netflix’te ki cinsellik, argo, şiddet gibi çocukların ve 18 yaş altı gençlerin izlemesine uygun olmayan içerikler ancak pin kodu girildikten sonra izlenebilecektir.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler