SAP İran ambargosundan Türkiye’ye de etkilendi

ARCHIV - Ein Mitarbeiter geht am 23.05.2012 in Mannheim (Baden-Württemberg) in der SAP-Arena bei der Hauptversammlung des Softwareherstellers SAP an einem Logo des Konzerns vorbei. Am 19.04.2013 legt der Softwarekonzern seine Quartalsbilanz vor. Foto: Uwe Anspach/dpa +++(c) dpa - Bildfunk+++

Amarikan firmalarının iran’a yaptığı ambargo giderek büyüyor. Gelinen son nokta ise Türkiye’yi bile etkileyecek düzeye geldi. Türkiye’de ki firmaların SAP kullanmaları durumunda İran topraklarında ek şube veya depo veya mağaza açamayacak, açsalar bile program iran topraklarında çalışmayacak. İranda şubesi veya deposu bulunan firmalar kurumsalda en çok kullanılan yazılım olan SAP programını diğer şubelerinde kullanamaması dolaylı olarakta olsa Amerka’nın İrana yaptığı ambargodan Türkiye’ninde etkilenmesine sebep oldu.

Hack konusunda Dünyanın sayılı ülkelerinden olan İran nasıl davranacağı yazılımı kullanıp kendi çözümünümü üreteceği yoksa farklı bir uygulama ile senkronize ederek farklı çözümlermi gerçekleştireceği şuanda belirsiz.

SAP firmasının başlattığı yazılımsal ambargoya microsoft, apple ibm gibi diğer çok uluslu Amerikan firmalarının katılıp katılmayacağı merakla beklenmeye başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya yazın