Tablet ekranı kırıldı garantiye girermi?

Tablet kullanımı cep telefonu ekranları büyüdükten sonra her ne kadar geçen yıllara oranla azaldıysa da, özellikle evde günlük kullanım ve çocukların babalarının cep telefonlarını daha az kullanması için anne babalar tarafından çocuklarına alınıyor. Peki bu tabletler kaza sunucu düştüğünde ekranı kırıldığında garanti hizmetinden faydalanabilirmisiniz.


Tablet düştüğünde garantiye girermi

Tablet düştüğünde ve ekranı kırıldığında ekranı kırılan tabletin garantiden yapılması mümkün değildir. Yetkili servisler lcd ekranı kırılan veya dokunmatik paneli kırılan tabletlerin ekranlarını yüksek ücretler karşılığında değiştirmektedir. Daha ucuz kırık ekran değişimi için yetkili servis dışında teknik servislere tabletinizi gönderebilir ve fiyat alabilirsiniz kendiniz değiştirebiliyorsanız arama motlarlarına tablet marka, model, ve kırılan ekranı yazarsanızısatış sitelerinde çok daha hesaplı ekran temin edebilirsiniz.
Aldığınız yeni ekranı kendiniz yapabilirseniz kendiniz tabletinize takabilir veya bir elektrikçi yada elektronikçiye sadece işçilik maliyetine taktırabilirsiniz.

Tablet Ekranı nasıl satın alınır

Tablet ekranı satın alırken bakmanız gereken tabletinizin ekranı dokunmatik panel ve ekran olarak iki ayrı parça halindemi oluştuğu yoksa birleşik bir yapıdamı olduğudur. Bazen tablet ekranları içindeki lcd ekran ve dokunmatik panel bir jel ile birbirine yapıştırılmıştır. Bazı tabletlerde ise lcd ekran ve dokunmatik panel iki ayrı parça halindedir. Çoğu tablet ekranı iki ayrı parça halindedir. genelde ucuz çin malı tabletlerin ekranı dokunmatik panel ve lcd ekran olarak iki ayrı parça halindedir. Böyle bir tablete sahipseniz çok daha hesaplı bir şekilde kırık ekranı internetten satın alabilirsiniz.
İnternetten satın alacağınız dokunmatik panel lcd ekrandan daha ucuzdur.

Tablet dokunmatik paneli ne kadardır?

Tablet dokunmatik paneli lcd ekrana göre daha ucuzdur. Eğer tabletiniz 200tl -300tl civarında satılan ucuz çin malı diye tabir edilen bir tablet ise ortalama 9tl ile 50tl arasında bir fiyat ile satış sitelerinde temin edebilirsiniz. Tabiki az bulunan tablet modellerinde bazı kurnaz satıcılar karaborsa mantığı ile yüksek fiyatlardan satabiliyor. Kısacası tabletiniz ucuz ve çok bulunan bir model ise tabletinizin dokunmatik ekranıda o aranda ucuz ve bulunabilir olacaktır.

Tablet lcd ekranı ne kadar?

Tablet Lcd ekranları dokunmatik panele göre daha pahalıdır. bazı tabletlerde lcd yerine ips panel olarak adlandırılan daha net görüntü veren ekran kullanılmış olabilir. Böyle bir durumda fiyatın artacağından haberiniz olsun. ips panel fiyatları 100tl ile 300tl arasında değişmektedir. Tabletinizin ekranı ips panel bile olsa siz yinede model ve lcd ekran kelimesi ile arama yapmanız durumunda çok büyük bir ihtimal ile bulacaksınız.

Özetlemek gerekirse tabletinizin ekranı kırıldığında garanti süresi içindeyse ve garantisi bittiyse hiç farketmeden eğer kendiniz değiştirebiliyorsanız interneten ekran satın alarak kırık tablet ekranınızı kendiniz satın alabilir ve tabletinizin kılan ekranını kendiniz değiştirebilirsiniz. Veya tanıdığınız kırık tablet ekranı değiştirebilen bir tanıdığınız varsa. internetten kendiniz satın alarak kendi imkanlarınız ile kırık tablet ekranınızı değiştirebilirsiniz.

Kırık tablet ekranı yerine nereden yeni ekran satın alınır?

Kırık tablet ekranı yerine yeni tablet ekranı satın alacaksanız google, gittigidiyor, n11, tumsarf, dokunmatikci, tabletparca gibi sitelerdentablet modeliniz ile arama yaparak kırık tabletinizin ekranı yerine yeni tablet ekranı satın alabilirsiniz.
Bir diğer seçenek ise kırık tablet ekranı ve ya kırık tablet dokunmatik panelinin üzerinde ürün koduna göre arama yapmaktır. ekranın ganelde anakart ile bağlantı kablosu üzerinde yaza model numarası ile arama yaptığınızda da kırılan tablet ekranı yerine yeni ekran bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Arama yaparken yapacağınız sorulama cümleleri

Tablet modeliniz dokunmatik panel
Tablet modeliniz lcd ekran
Tablet modeliniz dokunmatik ekran
Tablet modelinizi ips panel
Tablet modeliniz ekran
Tablet modeliniz lcd panel

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

32BeğenenlerBeğen
40TakipçilerTakip Et
127TakipçilerTakip Et
5,993AboneAbone Ol

Instagram'da Bizi Takip Edin

40 Takipçiler
Takip Et