Temizleniyor Bilgisayarı Kapatmayın Nedir?

windows update hatası

Windows 7 veya windows 10 gibi herhangi bir windows sürümünün yüklü olduğu bilgisayarınızı kapatmak istdiğinizde aşağıda ki gibi bir uyarı ile karşılaşabilirsiniz.

Temizleniyor
Bilgisayarınızı kapatmayın

Bilgisayarınızı kapatmak istediğinizde yukarıdaki uyarı ile karşılaşırsanız beklemekten başka yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Bilgisayarınızın açma kapama tuşuna uzun süre basılı tutup kapatıp açmayı deneseniz de açıldığında yine bu temizleniyor uyarısı ile karşılaşacaksınız.

Arka planda gerçekleşen windows güncecellemelerinin yüklenmesi sırasında bir hata olursa bilgisayarınız açılır veya kapanırken mevcut güncellemeleri silerek tekrar yüklemeye çalışacaktır. Bu duruma gelmiş bir bilgisayarda bilgisayar başından uzaklaşıp bir kahve molası vermek en doğru tercih olacaktır. Bilgisayarınızda 4gb üzeri ram ve ssd disk varsa kahve keyfinizin kısa sürebileceğini belirtelim. Eski donanımlara sahip bir bilgisayar ise, kahvenizi keyif alarak yavaş yavaş yudumlayabilirsiniz, çünkü biraz uzun bir süre bilgisayarınızın açılmasını bekleyeceksiniz.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here