Youtube Para Kazanma SSS – Sık Sorulan Sorular

Youtube para kazanma veya youtube kanal yönetimi ile ilgili her yerde bulamayacağınız ince noktalar ve aklınıza takılan soruların cevabı için makalemizi okuyabilirsiniz. Sizinde soracağınız soru varsa aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bir Gmail ile Çok Sayıda Kanal Sıkıntı Çıkarır mı?

Tek gmail adresine bağlı birden fazla hatta çok sayıda kanal açılırsa sıkıntı yaşanır mı?
Bu tamamen içerikleriniz ve youtube’un kurallarına uymanıza bağlı. Eğer abone kazanmak için bot, sahte hesap, veya telif ihlaline neden olacak kopya içerik, lisanlı müzik vs… kullanmayacaksanız istediğiniz kadar kanal(veya marka hesabı)’nı tek gmail adresine bağlı olarak açabilir ve sıkıntı yalamadan para kazanabilirsiniz. Eğer bu kanallarınızdan herhangi bir tanesinde telif yada topluluk ihlali nedeniyle engel alırsanız bütün kanallarınız ve adsense hesabınız kapatılır.

Youtube Premium Sonrası Para Kazanma Nasıl Olacak?

Bu makalenin yazıldığı Yotuebe premium ilk aylarında gelirlerden büyük bi düşüş yaşandı bunun nedeni premium’a ücretsiz geçen kullanıcıların ödeme yapmadan ücretsiz ve reklamsız youtube içeriklerini izlemesinden kaynaklandığını düşünüyoruz. İlerleyen aylarda ücretsiz üyelikler azaldıkça youtube henüz açıklamadığı bir sistem ile premium’dan gelen ücretin bir kısmını içerik sahiplerine paylaştıracaktır. Aynı netflix için film üreten bir yapımcı olduğunuzu düşünün. Netflix nasıl üyelik ücretlerinden kazandığı gelirin bir kısmını film dizi yapımcılarına dağıtıyorsa youtube’da premium’dan gelen gelirin bir kısmını üyelerinin adsense hesaplarına yansıtacaktır.

Devamı gelecek…

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler