Youtube para kazanmayı zorlaştırdı

Youtube kalitesini arttırmak ve kural dışı videoları engellemek için para kazanma sisteminde bir güncelleme daha yaptı. Bu güncelleme ile yeni youtube kanallarının youtube’dan gelir elde etmesi zorlaşacak.

Bilindiği gibi geçen sene yaptığı güncelleme ile youtube yüklenen videoların toplam 10.000 izlenme sayısını geçtiğinde youtube para kazanma aktif edilebiliyordu. bu günceleme ile kalitesini arttırmayı düşünen youtube reklam verenleri korumak için youtube para kazanma şartlarını dahada zorlaştırdı.

20 Şubat 2018 itibaren youtube’dan para kazanmak için son bir yıl içinde 1000 abone kazanılması ve toplam 4.000 saat izlenme olması gerekiyor. Bu rakamların altında kalan kanallar youtube geliri elde edemeyecek.

4000 saat izlenme süresi yeni kanalları için pek sıkıntı olmasada son 1 yıl içinde 1000 abone kazanma şartı küçük kanalların bir çoğunun kapanacağı anlamına geliyor.

Youtube bu güncellemeyi japonya intihar ormanı videosunda intihar eden japon vatandaşın görüntülerinin youtube’da yayınladıktan sonra özür dileyerek kaldıran Logan Paul’un sildiği videoyu, gelir elde etmek için tekrar yükleyip para kazanan youtube yayıncılarını engellemek, yeni kanalların para kazanmasını zorlaştırmak için aldığı düşünülüyor.

Bilindiği üzere kısa bir süre önce youtube artık sadece algoritması ile değil gerçek çalışanları ile de içerikleri kontrol edeceğini ve topluluk kuralları dışı videoları kaldıracağını duyurmuştu.

Kısacası Youtube’dan para kazanmak için 20.02.2018 tarihinden itibaren kanalınızın son 12 ay içinde 1000 abone kazanması ve 4000 saat izlenmiş olması gerekiyor.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler