Facebook ve Whatsapp Huawei’de Çalışmayacak mı?

Son günlerde Amerikan hükümetinin yoğun baskılarına maruz kalan Çin menşeli Huawei firması google’dan sonra bir darbede Facebook ve Whatsapp’tan geldiği iddia ediliyordu. Yapılan haberlere göre Facebook ve Whatsap’ın Huawei marka telefonlarda çalışmayacağı algısı kullanıcılar üzerinde oluşturuldu.

Facebook Huawei’de Çalışmayacak mı?

Sanıldığı gibi Facebook Huawei telefonlarda çalışmayacak diyemeyiz. Facebook’un yaptığı açıklamaya göre Facebook Huawei marka telefonlara ilk satın aldığınızda hazır yüklenmiş olarak gelmeyecek. Yani Huawei marka bir telefon satın aldığınızda Google play markete girerek Facebook uygulamasını sizin yüklemeniz gerekiyor. Kısacası Facebook Huawei marka telefonlarda eskisi gibi çalışmaya devam edecek, sadece sizin yüklemeniz gerekecek.

Whatsapp Huawei’de Çalışmayacak mı?

Facebook firmasına ait bir diğer uygulama olan Whasapp’ta aynı Facebook gibi Huawei marka telefonlarda ilk satın aldığınızda yüklü gelmeyecek. Huawei marka telefon satın aldığınızda sizin Google markete girerek Whatsapp’ı yüklemeniz gerekecek. Yani Huawei marke telefonlara Whatsapp yükleyip kullanabilirsiniz.

Whatsapp ve Facebook Huawei Nasıl Etkiler?

Facebook ve Whatsapp’ın Huwei telefonlarda yüklenmiş olarak gelmemesi aslında olumlu bir gelişme. Tüm telefonlar satın alındığında gereksiz yere yüklenmemiş hafızası boş olarak gelse ve kullanıcılar sadece kendi istedikleri uygulamaları Google uygulama marketinden yükleyerek kullansalar telefonlarda gereksiz yere yüklenmiş uygulamalar olmayacağı için cep telefonunuzu daha performanslı kullanabileceksiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler