Gri Kontrast ile Gümüş Perdenin Farkı nedir?

Genellikle 3D projeksiyon cihazları için kullanılan ve çok karıştırılan bir konu da gri kontrast ve gümüş perdeler. Bir çok firma 3D sinema sistemleri için gri kontrast perdeyi gümüş perde olarak satmaktadır. Doğru ürünü satın almak için projeksiyon cihazınızın pasif 3D polarizasyon sistemi ile mi çalışıyor, yoksa aktif 3D polarizasyon ile mi çalışıyor bilmeniz gerekiyor.

Genellikle ev sineması için üretilen projeksiyon cihazlarının tamamına yakını aktif 3D polarizasyon yöntemi ile çalışır. Bu nedenle evinizde kullandığınız aktif 3D polarizasyon ile çalışan projeksiyon cihazınız için beyaz veya gri kontrast bir perde satın almanız yeterlidir. Beyaz veya gri kontrast perde seçiminde tercih tamamen kullanıcının daha parlak görüntümü yoksa siyah başarımı daha yüksek bir görüntümü elde etmek istediği ile ilgilidir. Bilindiği gibi projeksiyon cihazlarında en zor olan gerçek siyahı yakalamaktır. Bu nedenle yüksek ansi lümene sahip 3d bir projeksiyon cihazı için 0,90 – 0,95 gain oranına sahip gri kontrast perde satın almak en mantıklı tercih olacaktır.

Çok daha profesyonel olan Pasif 3d polarizasyon ile çalışan bir projeksiyon cihazına sahipseniz koyu camlı gözlükler nedeniyle 2,4 gibi yüksek gain oranına sahip, fiyatı çok daha yüksek olan gümüş yüzeyli bir projeksiyon perdesi satın almanız gerekir.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler