İstanbul kart Hes Kodu Eşleştirme

2020 senesinden beri içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde alınan önlemlerden biride covid testi pozitif yani efekte olan hastaların insanların toplu bulunduğu alanları özelliklede toplu taşımayı kullanmamalarını sağlamak. Covid19 önlemleri kapsamında alınan karar ile İstanbul’da toplu taşıma araçlarının kullanacakların 15 ocak tarihine kadar alacakları hes kodlarını İstanbul kartları eşleştirmeleri gerekiyor.

Hes kodu nasıl alınır?

Öncelikle hes kodu almanız gerekiyor. Hes kodu almak için üç seçeneğiniz var

  • E-devlet üzerinden hes kodu alma
  • Hayat eve sığar uygulaması ile hes kodu alma
  • Kısa mesaj (sms) ile hes kodu alma

Yukarıda ki üç yöntemden herhangi birini kullanarak hes kodu alabilirsiniz. Eğer bir edevlet şifreniz varsa en kolay yöntem olan e-devlet ile hes kodu alma için yukarıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.
Hayat eve sığar uygulaması ile hes kodu almak için telefonunuzun uygulama marketinden hayat eve sığar uygulamasını yükleyin. Uygulama yüklendikten sonra ana ekrandaki hes kodu işlemlerini seçin, alt bölümde ki yeni kod ekle seçeneği ile süresiz hes kodunu seçerek yeni hes kodu oluşturabilirsiniz.
SMS ile hes kodu almak için telefonunuzun mesaj yazma bölümüne gelip HES boşluk tc kimlik numaranız boşluk tc kimlik numaranızın son 4 hanesi boşluk hes kodunuzun geçerlilik süresini yazıp 2021 sms olarak gönderebilirsiniz (örnek: hes 12345678901 4565 365)

HES Kodu İstanbul Karta Yükleme

google hes istanbul kart yazarak arama yapın en üstte çıkan .istanbul ile biten siteye bilgilerinizi ve aldığınız hes kodunu yazarak istanbul kartınız ile hes kodunuzu eşleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya yazın