Kalan peşpeşe 3 Nedir?

İstanbul kartınızı otobüste ki akbil cihazına okuttuğunuzda ekran gelen kalan peşpeşe 3 yazısı iett otobüslerinin ücretsiz olduğu resmi tatiller, okulların ilk günleri veya dini bayramlar gibi İstanbul kartınızdan bakiye çekilmeyen veya abonman kartlardan düşülmeyen günlerde karşınıza çıkmaktadır.

Kalan peş peşe üç, kısa bir süre içinde en fazla üç kere arka arkaya İstanbul kartınız veya indirimli kartınızı okutarak ücretsiz olarak faydalana bileceğiniz anlamına gelir. Örnek olarak sabah kartınızı okuttuğunuzda ekrana “kalan peşpeşe üç” uyarısı geldiyse araya uzun bir süre girdikten sonra mesela akşama kartınızı okuttuğunuzda yine ekrana kalan peşpeşe üç yazısı gelecektir.

Kısacası İstanbul kartınızı okuttuğunuzda ekran gelen kalan peşpeşe 3 yazısı ücretsiz olarak arka arkaya 3 kere kartınızı kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Normal yani ücretli olarak toplu taşımayı kullandığınız günlerde kalan peşpeşe üç uyarısı ile karşılaşmazsınız.

Kalan Peşpeşe Üç Bilgi Kirliliği

Kalan peşpeşe 3 nedir? diye arama yaptığınızda popüler sitelerde bununla ilgili doğru olmayan ezbere yazılmış bir sürü içerik ile karşılaşacaksınız. diğer sitelerde yazdığı gibi kalan peşpeşe 3 gün içinde üç defa ücretsiz kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor. konu hakkında bilgisi olmayan belki de hayatında hiç otobüse binmemiş kişilerin yazdığı bu yazıların hatalı olduğunu aynı gün içinde sabah ve akşam kartınızı okuttuğunuzda kalan peşepe 3 yazısını görmenizden anlayabilirsiniz. Eğer popüler gazetelerin sitelerinde yazdığı gibi gün içinde ücretsiz olarak kullanılabilecek miktarı verseydi akşam kartınızı okuttuğunuz kalan peşpeşe 2 yazması gerekirdi.

İstanbul kart ile ilgili bilinmeyen diğer özellikleri öğrenmek için aşağıda ki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.
İstanbul kart sık ile ilgili sorular

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol