İndirimli Öğrenci Kartı Yenileme Nasıl Yapılır?

Öğrenci akbili veya öğrenci kartı olarak bilinen eski adıyla pasoların güncellenmesi işlemine indirimli kart vizeleme işlemi deniyor. İndirimli kartınızın süresinin bitmesi sonrası tam bilet ücretinden kullanım yapmadan indirimli kartınızı süresini uzatmak için vizeleme işlemi yapmalısınız.

Öğrenci Kartı Vize Nasıl Yapılır?

Eskiden okulunuzdan aldığınız belge ile yapabildiğiniz işlemi artık çok daha kolay bir şekilde akbil matiklerden yani biletmatiklerden otomatik olarak yapabilirsiniz. aralık ayı içinde dolum yapmak için akbil dolum noktalarını kullandığınız da makine size indirimli kartınızın vizeleme döneminin geldiğini 5 tl ücret karışılığında indirimli öğrenci kartınızın süresinin 1 yıl uzatılacağının bilgisini verecektir. istanbul kart dolum noktasında bu uyarı ile karşılaştığınızda sağ üst buton ile onaylayarak indirimli öğrenci toplu taşıma kartınızın vizeleme işlemini yaparak süresini 1 yıl uzatmış olacaksınız.

Vizeleme Ücreti Nasıl Nereye Ödenir?

En kolay yöntem olarak akbil dolum makinelerinde yapılan öğrenci kartı süre uzatma işleminin ücreti olan 2020 senesi için 5 tl ücretini dolum makinesi kartınızda ki yüklü bakiyeden düşecektir. Eğer kartınızda bakiye yoksa yatıracağınız paranın içinde 5 tl öğrenci kartı vizeleme ücreti düştürkten sonra yatırdığınız paranın kalanını kartınıza bakiye olarak ekleyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya yazın