Quatro Q7 mikrofon sorunu

Quatro Q7 model tuşlu telefonunuz ile görüşme yaptığınızda ses karşı tarafa az gidiyorsa bu telefonunuzda mikrofon ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir.

Çözümü için ürünü servisine gönderirsenin çok büyük bir ihtimal servis sorun görülmedi notu ile ürünü hiç bir işlem yapmadan geri gönderecektir. Quatro gibi görece ufak firmalar, büyük firmalar gibi servise gelen here ürün için geçerli olan standart servis aşamaları olmadığı için, Quatro servisine gönderdiğiniz ürünlerde ürün paketi teknik servisteki bir teknik eleman tarafından açılacak onarılacak ve paketlenerek tekrar size geri gönderilecektir. Servis personelinin yoğunluğuna ve o an ki ruh haline göre iyi hizmet alabilir veya hiç kontrol dahi edilmeden geri alabilirsiniz ürünü.

Ülkemiz şartlarında o serviste çalışan personelede kızmak pek mümkün değil. Çünkü Türkiye’de teknik servisler gibi hizmet sektörleri TSE ve hizmet yeterlilik belgesi alsalarda faaliyetlerini “ne kadar para o kadar köfte”  sistemine göre gerçekleştirirler.
Bu nedenle satın alacağınz elektronik ürünlerde satış sonrası servis hizmetinde sorun yaşamamak için ilgili ürünün servisinde bir tanıdığınızın olması veya bilindik markaların pahalı ürünlerini almaktan başka şansımız yok.

Çüzüme gelecek olursak Telefonuzun arkasındaki 6 adet vidayı sökün ağız izanıza denk gelen yerdeki mikrofonu yuvasından çıkmış ise ön kısmı dışarıya gelecek şekilde yerine takın ve arka kapağı tekrar kapatarak bir denem araması yapın.
Sorun devam ediyorsa çalışmayan bir telefon veya tabletten sökeceğiniz aynı boyutlarda bir mikrodon ile değiştirerek karşı tarafa az ses gitme sorununu çözebilirsiniz.
Eğer elinizde mikrofon yok ise mikrofonun çağını ölçerek arama motorlarında yapacağınız arama ile yeni bir mikrofon satın alabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler